Jump to content
R.A.D.O

покупка на хонда акорд кой мотор да избера 1,8втек или 2.0и от 1999 до 200

Recommended Posts

четох доста полезна информация нов съм във форума здравейте на всички.Твърдо решен съм да си купя акорд но ми трябва помощ относно кой двигател да избера и кой би се представил по добре с газов инжекцион,защото и в двата случая ще има газ.Благодаря предварително.Акорда ще е седан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акордът е много тежка кола и определено бих ти препоръчал 2.0, защото върви повече и има същия разход като на 1.8. Карам такъв само, че хеч 2001 2.0 с газов инжекцион и съм много доволен. Успех!

Редактирано от Накура Микаца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за двулитровия :) за 1,8 каквото съм попрочел тук из форума колегите казват че не върви кои знае колко пък си гори бая. Все пак те ще потвърдят :) но лично бих взел 2000 без да се замислям за по малък :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото като съм гледал снимки има от 99 до 2001 и хечбег акорд 2.0i 147 и седан 2.0i 147 и съответно на хечбега задния багажник се отваря с задното стъкло, а на седана само багажника и не мога да разбера каква е разликата като цяло при тези модели, защото на пръв поглед са напълно еднакви и нямат разлика, освен че хечбега има чистачка отзад на стъклото. Моля да ме образовате, ако знаете нещо повече. Благодаря за предните съвети!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделите 98-99 са с касетки, а 00-01 са със CD, и не съм много сигурен, но 98-99 не съм виждал климатроник докато 00-01 са с климатроник. При седана Subwoofer-а е до 3-я стоп или се сливат http://www.avtopazar.bg/files/pictures/picture_2697.jpg При хеч-а е в багажника, а 3-я стоп е от горната страна на задното стъкло. Също така 98-99 не съм виждал да имат подлакътник докато при по-новите има. Всичките са заводски с музика BOSE, която вади перфектен звук. Антената на хеч-а е на покрива, при седана е отзад на багажника. За друго не се сещам. Може да има и още разлики, но това е което се сещам от мои наблюдения. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хечбека ще ти е по-удобен за товарене на багаж, а и чистачката на задното стъкло не е за пренебрегване особено ако ще караш извънградско, защото ако е мокър пътя стъклото се цапа, а това мен лично много ме тормози (имам седан 1.6). Двулитровия мотор е по-добър, поддръжката ще му е почти като на 1.8. За газификацията няма значение кой от двата ще избереш!Успех с избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за полезните съвети. Избрах да е хечбек с двулитровия мотор, ако може да ме насочите конкретно към кой да се ориентирам - 2.0ls , 2.0es , тези съм гледал, ако има и други моля за мнение. Благодаря!!! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 LS, ES, SE зависи с какво оборудване са гпс, кожен салон и т.н. Лично в България не съм виждал хеч с ляв волан, повечето са седани, ако не те бърка волана хечове колкото искаш, даже като моята могат да се намерят за по 800-900 паунда :) Ако има нещо друго, което те интересува, драсни едно ЛС.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хечбека ще ти е по-удобен за товарене на багаж, а и чистачката на задното стъкло не е за пренебрегване особено ако ще караш извънградско, защото ако е мокър пътя стъклото се цапа, а това мен лично много ме тормози (имам седан 1.6). Двулитровия мотор е по-добър, поддръжката ще му е почти като на 1.8. За газификацията няма значение кой от двата ще избереш!Успех с избора!

При моя седан 5-та генерация при дъжд стъклото не се цапа !!! Редактирано от Radko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:unsure:значи ако съм рещил да е хечбек ,както казваш че с ляв волан няма това за мен ще е доста сериозен проблем,понеже хич не ми се нравят десните волани и ако е така трябва да си търся седан 2000 2001 година понеже от информацията която ти и колегите ми дадохте са с повече подобрения спрямо 99 год.Ако наистина няма с ляв много жалко тъкмо си мислех че приключих с критериите,но и на седан ще съм доволен пак си е акордеонче. :)

2.0 LS, ES, SE зависи с какво оборудване са гпс, кожен салон и т.н. Лично в България не съм виждал хеч с ляв волан, повечето са седани, ако не те бърка волана хечове колкото искаш, даже като моята могат да се намерят за по 800-900 паунда :) Ако има нещо друго, което те интересува, драсни едно ЛС.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...