Jump to content
riddick

Търси се помощ :) Легенд 2008

Recommended Posts

Преди около два месеца купих Легенд 2008, втори собственик съм. От няколко дни на таблото светва една жълта лампа и колата отказва да запали. Изчаквам около минута, лампата изгасва и колата пали. Явно е някаква защита, не знам от какво. Търсих книжката за да видя индикатор за какво е, но явно предишния собственик я е затрил. Лампата представлява стрелка - полукръг, въртяща се по посока на часовниковата стрелка и вътре има удивителен знак. Съжалявам, че не мога да го нарисувам някак, за да го видите. Карал съм доста други коли пълни с електроника и какви ли не индикатори, но такъв не бях срещал. Звънях в представителство на "Хонда", говорих с човек, когото ми представиха като главния механик. Каза, че не се сеща за такъв индикатор и не знае за какво е. А колата мина пълно сервизно обслужване и диагностика преди един месец. Пак ще я закарам, но няма да е в близките десет дни и до тогава ще се притеснявам (а съм на море). Ако може някой да помогне, ще съм много благодарен!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази кола е трудно да и направиш диагнозата без да я видиш,така че едва ли някой ще ти даде точен отговор.Незнам къде си на море,но ако си около Варна ела в сервиза да видим дали е притеснително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стр.135 от http://www.honda.co....-legend-all.pdf е знака /според описанието/ ,на картинката ограничението е до 100км./час , но с японският въобще не съм наясно Публикувано изображение ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е знакът, то той би трябвало да е свързан с адаптивния автопилот /ACC/ и/или със системата за следене на осовата линия, тъй като е в тяхната графа и май-май ще ти трябва специализиран софтуеър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В упътването на американския модел 2006-2008 за този символ пише:If there is a problem with thestarting system, you will see a‘‘CHECK STARTING SYSTEM’’message on the multi-informationdisplay when the ignition switch isturned to the ON (II) position. Youwill also see this message when theauto control mode of the startingsystem has a problem.If this message is on, the ignitionswitch has to be held in theSTART (III) position manuallyuntil the engine starts. Theignition switch can be held in thatposition up to 15 seconds.Even though you may be able tostart the engine manually withoutthe auto control mode of the startingsystem, have your dealer inspectyour vehicle.Т.е. има някакъв проблем със системата за автоматично стартиране на двигателя /независимо колко малко държиш ключа при палене, тази система върти стартера колкото е необходимо да запали!/.Иди да ти направят диагностика.В Бултрако имат на български User manual за модела 2006-2008. Ако твоя е такъв, попитай ги, защото тази кола не можеш да я използваш пълноценно, ако не четеш дебелата книга подробно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...