Jump to content
Красимир Димитров

Премахване на балансиращи валове

Recommended Posts

Колеги сигурен съм че има тема за това след като се махнат валовете как и кои магистрали трябва да се запушат но не успях да я намеря. Ако може малко помощ. Че под 1000 оборота ми мига лампата за маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теми има доволно, само трябва да разровиш търсачката (тази на гугъл е по ефикасна), но защо така реши, че като премахнеш валовете и проблема с лампата ще се реши ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси не се е изразил правилно,та ще обясня.Човека си е извадил балансиращите валове,защото не ги ползва.Но е забравил да запуши маслена магистрала,поне една, която сега му прави пад на налягането.Краси, ето ти тема в хонда-тех по въпроса.Ще видиш как се казват китовете и с малко ровене ще им намериш инструкциите за монтаж.Махане на балансиращи валовеАз на времето си ги махнах валовете и нямам никакви проблеми.Цял сезон изкарах на Тайм Атак-а с доволно даване на газ, мотора пее:)Краси,все пак ще трябва да извадиш двигателя,да знаеш.В 'стълбата' имаше някаква игра- там се запушваше единия край май.Но на централната пета на коляновия вал трябваше ръчно да навиеш резба в маслената магистрала и да завиеш вътрешно тапа,която блокира магистралата след отклонението за съседна пета.Май беше нещо такова, та внимавай много какво правиш.Говоря за постановка като на въпросните китове,които се продават.Иначе примитивно решение е да избиваш лагерните втулки на балансиращите валове и да ги въртиш на 90 градуса,за да запушиш отворите дето ги смазват.Но не гарантирам че така можеш да запушиш всички маслени магистрали за тия валове.Аз играх другата схема,дето е доста по-цивилизована ама трябва да внимаваш какво правиш,за да не спреш маслото към някой основен лагер :D

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много хубавото е че имам още един блок и по него мога да гледам кое къде отива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...