Jump to content
велизар

Откършено огледало

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам следния проблем.Днес се прибирам,запалих колата и слезнах да си оправя огледалата понеже ги бях прибрал да не мине някой и да ги откърши.И какво да видя лавото ми огледало се върти във всички посоки без никаква съпротива,а нарочно ги прибрах преди това точно заради това да не мине някой заплес и да ги обърне.Но някой "добронамерен" цървул нарочно го е потрошил.Явно го е извадил в нормално положение и после го е натиснал напред за да го счупи друг начин невиждам.Иначе огледалото си работи но не мога да го застопоря във нормално положение.Мисълта ми е има ли някакъв по безболезен начин да го оправя или за да стане като преди трябва да го сменя цялото.Става на въпрос за Акорд 5-та англичанка ако има значение.Ще съм ви много благодарен за всеки съвет че направо съм полудял и жална му майка на тоя ако го разбера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш. Трябва да видиш от къде точно ти минават кабелите/ако е ел/ и да му набиеш една по-дълга рапитка. Ама няма да се прибира после...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ми се щеше да го побългарявам че ще ми е трън в очите винаги ама ако не измисля нищо ще е нещо такова май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здарвей колега, може да се оправи и без рапдки. Трябва да го свалиш. От вътре махаш декоративният малък панел на вратата и ще видиш три болчета. Развиваш ги. Преди това свали кората откачи внимателно буксите на огледалото и на комндният модул за ел стъклата. При свалено огледало обърни от долу, ще видиш, че има едно болче, което е за кръстата отверка и се отвива през отвор, който е на корпуса на огледалото. Развиваш го. Излииза стиклото заедно с машинката и аостава щита празен. Сваляш ринга около огледалото(на болчета е, за да не го счупиш трябва да го свалиш). Ще видиш щита е на ос върху оста има пружина, която го държи, за да не се мандахерца ;) Върху пружината има зегерка,която завалцована за оста е ТОЧНО тя е счупена или развалцована при теб. Две възможности :1) Поставяш зегерката като ти трябва още един човек да натяга пружината и и да държи ти валцоваш внимателно с три буквеният майстор с някакъв дорник. Ще имашогледало, както си е било.2) Колегата ти е казал една рапидка и си ти ... Ще имаш дървено огледало, което при първият дурак, който го закачи може да изкърти и рамката на вратата ;)Поздрави !!! P.S. Ako Искаш сам да си го направиш Браво ! Ако те не ти се занимава рапидка,но ВНИМАВАЙ с кабелите. Успех!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега определено ще направя всичко възможно да си го направя в първоначалното състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И при мен се случи същото преди време.Тая зегерка е изтарвала.Аз свих пружината с едни чирак Клещи .Ще ти трябва помощник ,аз сам не можах да се справя. Успех

Редактирано от logoH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,разглобих цялото огледало на съставните му части.Беше паднала една съчма от трите и по неприятното е че имаше и отчупено парче метал от корпуса.Сигурно това отчупеното парче пречи огледалата да се обръщат напред.Понеже реших че няма с какво да го залепя за да е достатъчно здраво не го и сложих.Само сложих съчмата прибрах пружината и го сглобих.Стана много добре не мърда не трепва ама и не съм го пробвал да прибера огледалото за да не опусне пак пружината ,и да се налага пак да го разглабям.Общо взето е това врътня си беше ама си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах през ремонт на въпросната зегерка но използвах тръбен ключ вместо клещи. После за по сигурно направих и канал с ножовка над зегерката и сложих скобичка от тези с които се закопчават датчиците (не ги знам как точно се казват) :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема и аз да сложа такава скоба защото днес от тръскане по дупките пружината охлаби и съм в същото положение като преди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...