Jump to content
ranko57

Свирене в двигателя.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте приятелчета.Откакто си купих ЦРВ-то,съм много доволен от него.Сложих му газ ,няма проблем.Но Има едно свирене в двигателя.Имам чувството че е от система някаква,но каква ли?На някой да му свири ЦРВ-то.?Да не е моето музикално.:D .Чувам го откъм хидравликата сякаш.Мислех си отначало че смучи въздух отнякъде,но един ден вадих всякакви маркучи които са за въздуха.Не се оправи.Някой да има подобен случай ,ще съм благодарен да ми даде някаккъв отговор.Така го купих свирещо.ЦРВ-то е първа генерация,Автоматик.

Редактирано от ranko57

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натегни си ремъка на хидравликата.Виж и на алтернатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мда, някой от пистовите ремъци ти е проблема ;)

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мда, някой от пистовите ремъци ти е проблема ;)

Дали ще е от тях???Нови са....Все пак благодаря. Редактирано от ranko57

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те може да са нови, но дали са оптегнати достатъчно/правилно? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ремък не е натегнат достатъчно ще свири когато колата се запали докато е студена и след около минута,две трябва свиренето да спре ако свири постоянно значи проблема идва от друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж това:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146280От пост N9 нататък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да ти е износена хидравличната помпа направо си бъзка като се износи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега моята хидравлика виеше когато си купих колата даже не можеше да държи и постоянни обороти менеше ги постоянно. Разглобих помпата и вътре беше като нова но има едно лагерче, сега не се сещам за размера което струва 6 лв. смених го и всичко се оправи. Махни ремъка на хидравликата само за проба и виж това свирене дали няма да спре и след това разглабяй помпата защото аз докато не пробвах по тоз начин ми се струваше, че свири някъде от двигателя.

Редактирано от Mitev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,вземи едно шишенце с вода и колата като работи полей леко ремъците на алтернатора и климатика .Ако свиренето изчезне значи е от ремъците ,нищо,че може да са нови.Ако не изчезне свиренето търси другаде.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега моята хидравлика виеше когато си купих колата даже не можеше да държи и постоянни обороти менеше ги постоянно. Разглобих помпата и вътре беше като нова но има едно лагерче, сега не се сещам за размера което струва 6 лв. смених го и всичко се оправи. Махни ремъка на хидравликата само за проба и виж това свирене дали няма да спре и след това разглабяй помпата защото аз докато не пробвах по тоз начин ми се струваше, че свири някъде от двигателя.

Да,чува се че свири някъде откъм смукателя ,дето са маркучетата..Но волана е супер.И не е от ремъците.Ремъците свирят друго яче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има един клапан на всмукателя, изглежда горе долу така:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Това от горната страна на клапана е филтър, пробвай се да го махнеш много внимателно и виж дали тогава свистенето няма да спре. Не го напъвай много да ну му счупиш пластмасовата "пишка"... ;)

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега.Провери си обтяжната ролка на ремака на климатика.Намира се точно под хидравличната помпа,може и тя да се базика.;) Сменя се само лагерчето.:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имам подобен проблем и при мен е или от лагера на климатика или от ролката още не съм разбрал.Но като сваля ремъка на климатика и виенето изчезва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятелчета от форума.Искам да попитам нещо за моето ЦРВ.То е първа ганерацийка,но си е добричко.Автоматик.Въпроса ми е.??Искам да си сложа така наречени ролбари или странични тръби на праговете.Как да ги захвана обаче.Какво трябва да се дупчи ,и какво не.Има едни пластмасови копчета дето държат пластмасовия праг.Но те се набиват само и толкова.Влизат в прага вътре в купето.А от купето не може да се бръкне да се спусне болт,или гайка някаква.Как става това нещо?.Някой знае ли?Правил ли си е ?Виждал съм ЦРВ-та с оригинални тръби.С болтове хванати.Но те са фабрично заварени за прага.Ще бъда благодарен ако ме светнета ,или подскажете нещо.От различни мнения може да се роди някаква идейка.Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...