Jump to content
paceto

Хонда Хр-в шайба на колянов вал

Recommended Posts

Имам Хонда ХР-В 1.6 . 2001г. 105 кс . и се появи следното тракане. След като загрее от към шайбата която върти пистовите ремъци има тракане на метал в метал между 2800 - 3000 оборота когато колата е в движение . На празен ход няма тракане. Най-добре се чува когато карам с над 3000 оборота и пусна педала на газта. Интересува ме шайбата да ли е демферна или не и дали проблема може да е от нея или нещо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ е демферна, наи обикновена шаиба си е, и едва ли е от нея, кога последно сменя ангренажа С РОЛКАТА също така и водна помпа? НЕ знам точно как е на тоя мотор но ако имаш паразитна или обтягаща ролка за климатика или за хидравликата не е лошо да бъде проверена и тя. Просто няма кво да трака на метал освен някоя ролка в окаяно вече състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ремаци и ролки са сменени преди ококо 500 км. много пут ме чака от англия до българия и е много претеснително това тракане .. да не вземе да ме остави някаде по пътя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А преди смяната тракаше ли ? абе тея дали са ти стегнали шаибата :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да тракаше по същия начин .. мислех че може да е от обтягащата ролка , и след смяната ще се оправи ... ама не пак си е същото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, я кажи какво точно сменихте? ама всичко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ангренажен ремак и ролка , и трите ремаци на ( климатик, хидравлика, герератор), масла и филтри това е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Скии ся, предполагам че е от две неща, които не са били сменени, ама само педполагам все пак нямам гадателски способности все още, едното е ролката на климатика, даи газ да вземе да трака и пусни климатика виж какво ще се случи ще се промени ли звука. Другото по кофти е водната помпа, макар че тя за да се разтрака тряя да е яко разбита, тея дет са сменяли ремъците неможе да не са я видяли, макар че не се учудвам. тва че е разбита не е гаранция че ще тече! Имах такава само че тя ручеше кат подам газ в ниски обороти. Ама наи лесно превери кво се случва по външните ремъци, ако тряя откачаи един по един до де локализираш шума. Да не изключвам и шаибата на климатика ма тя веднага ще отпадне щом пуснеш климатика :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...