Jump to content
kokuwow

f20c

Recommended Posts

Здравйте става въпрос за f20c двигател от хонда s2000.Проблема е 4е запо4на да пона4уква въпросния двигател а си има масло не го гори нз какъв може да ъ6т проблема клапан или клапани гледам в нета че и много често срещан проблем е timing chain tensioner.немога да определя по звука кое е то4но ако някои миа идея или е имал същия проблем да даде съвет кое трябва да се смени и направи благодаря !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулирането на клапаните може да помогне! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако е към 200к. км си за верига.Ето за справка Части

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново качвам клип с звука звука е 1 и същ независимо от температурата на мотора.Двигатела е на 141 000км .Обмислям вариант да сменя двигатела с ап2 гледам че има добри оферти в ebay.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е за регулиране на клапани...за отваряне е мотора!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колегата е прав,отваряй мотораПубликувано изображениеВариянта с 2.2 също е добър.По-голям момент,повече обем....и няма да се ядосваш с ремонти.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси ермомелката :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина мели яко,случва се и на наи добрата кола в света но скоро ще я върнем към живота :)Скоро предстои отваряне и ако е нещо сериозно направо ще има swap друг мотор от uk:)Имам тойота селика 2001г 50 000км съм и направил ръчка яко и не мърда желязо е масло не гори какъвто цвят влезе маслото такъв излиза винаги си е в ниво не правя реклама на тойота но и те са здрави коли4ки.Имах голям проект fidanza flywheel,spoon trothle body, j s headers,4.77 gears... но с този проблем кинтите ще отидат за ремонт или нов двг.Да питам има ли кадърен човек в бг които ако си купя нов двг да го монтира като хората и като нова да е щото тука в Испания са набедени майстори :)Благодаря ви пишете ако имате време !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и то доста читави майстори на за това в БГПубликувано изображениеТова да ти е проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам говориш за 1,8 VVTI ...бати боклука е :)Кзавам ти го от позицията на човек който работи в морга за японски коли :)SWAPA на Ф20-ката си е рутинна работа :),идваш до Варна и си тръгваш щастлив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕ супер тука наистина не разбират нищо и ако им се счупи колата въобще не се занимават наистина или нов двигател или на моргата.Това е хубаво в бг има много кадърни хора но не се оценяват като хората или им плащат супер малко за много свършена работа.А Хондата съм и направил 20 000км явно и е дошло времето няма нищо ве4но всяко чудо е за 3 дни :)Хондата от скоро си стои в бг и е в гараж братовчед ми ще я закара на майстор и ще ми прати снимки да видим в какво състояние е блока,лагерите,буталата,сегменти и ще преценят дали си заслужава основен ремонт.Когато го овторят ще снима и ще ги прат аз ще ги кача да видим какво е в краина сметка.А мом4етата от сервиза са доста кадърни поддържат и ремонтрират 2 коли от бг рали шампионата fiat abarth 1.6 230hp i ford fiesta кум 180hp.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е при добър стопанин 20К км са прекалено малък пробег,а и ти не спомена колко км е колата в момента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата съм я купил на 121 или 122 беше сега е на 140 000 немога да кажа че я карам само в обороти и не че не я пазя все пак си ценя труда :)Много е важно 1 кола как се кара и подържа в първите 40 50 000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поддържат и ремонтрират 2 коли от бг рали шампионата fiat abarth 1.6 230hp i ford fiesta кум 180hp.

:offtopic: Кои са те,ако не е тайна :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...