Jump to content
barsi

Истината за здравеопазването ни- МБАЛ"Рахила Ангелова" гр. Перник

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,Реших да ви разкажа какво преживяхме с приятелката вчера...Отиваме на работа и след 10мин ми звъни и ми казва, че корема я боли и не може да ходи.Настоя да се приберем в Перник/работиме в София/, че там е по-малко натоварването...Стигнах за ок 25 мин/35км са/ и нахълтах в спешното, след като се наложи да прегазя една река, за да вляза в болницата, носеки си приятелката на ръце. Това го преживях. Потропах на спешното и я приеха моментално. Тя можеше да ходи, но едвам едвам. Накараха ме да я оставя сама. Взели са и кръв за изследване. До тук добре. От тук натам започва ужаса и безумието...Казват и да си вземе една чашка от автомата за кафе и да даде проба/дали има стотинки никой не я е питал/. Това е чашка без капаче...Както и да е. И това го преживях. После търсиме WC . На входа им има едно за пациенти. Отварям вратата и почти повърнах. Вонеше по-зле от училищните тоалетни едно време. Направо не можеше да се влезе вътре. И лапмата не работеше. Почнахме да питаме къде има използваема тоалетна и целия персонал вдигаше рамене. Започна се едно лутане. Приятелката правеше 5 крачки и спираше, заради болките!!! Намерихме една на 2рия етаж. В спешния кабинет не са и обяснили къде е лабораторията и се наложи да питаме. Качвахме се по стълбите, защото никой не знаеше дали може да се ползва асансьора след трусовете. Та въпросната тоалетна беше на края на коридора и ми я показа един лекар, след като се развиках много яко, като каза, че не знае...И там смърдеше, но не толкова. Нямаше чешма, но имаше лампа!!! Свършихме и тая дейност и отиваме в лабораторията. 5 мин звънене и излезе някаква служителка. Давам и пробата и обяснявам кое и как, а тя ни казва: "Току що заредихме апарата и трябва да изчакате около 50 мин, това , че не сте намерили тоалетна си е ваш проблем. Изчакайте!!!" След 30 мин, в който приятелката ми се превиваше вече от болка/долу в спешното не са и дали нищо за болката, при положение, че след даването на пробите няма как да попречат на резултата/. Та звъня аз, вече видимо побеснял и солидно притеснен. Дават ми едната проба и ми казват да чакам още. Апарата им за кръв бил само един!!! След 15 мин пак звъня и вече се разкрещях. Дадоха ми изследването/беше 3то или 4то листче в купчинтата, така че не е било готово току що, както се опитваха да ми го рисуват, докато им обяснявам, че са глупаци...Обратно после долу. Тропаме и чуваме"Изчакайте". Взеха ги след 5 мин резултатите и и дадоха направление за гинеколог. На 7мия етаж. Позлвахме асансьора на наша отговорност. И там чакахме 15 мин, след като им обясних, че случая наистина е спешен. Това, ама грам явно не ги вълнуваше. Като я приеха най- после и беше извършен преглед и обратно на първия етаж. Пак чакахме около 10 мин и дойде една сестра да я викне да и включи система в абоката, който си носеше тя на ръката от самото начало от преди 2 часа!!! На абоката не беше сложено нищо да го пази от атмосферните бактерий!!! Не видях и да го чисти преди да включи системата и да ме изгони от стаята!!! То стая беше малко силно казано... Студено и гадно помещение, с мръсна шпакловка, стара кожена кушетка с една хартия отгоре... Питахме я какво и е и колко време ще е вливането. Получихме следния компетентен отговор" Има възпаление и продължителността на вливането докторката ще каже, но около 1 час". Точно какво и е, тя не знаеше. Каза ни, че за болничен при личната да ходиме. Ок. оставих я сама и се върнах за документите/амбулаторна карта, здравна книжка.../ Докато карах, говорех с майка ми и обясних какво е станало. Тя им се е обадила да ги пита кое и как и защо. Докторката и е казала какво и е и че и го е обяснила на приятелката/ нямам идея как майка ми е говорила с нея, но докторката я е излъгала най безсрамно!!!/ Това го знам, защото щом сестрата излезе от стаята аз влязох обратно при приятелката. Като се връщах към болницата звънах на приятелката да я питам дали някой е минавал/за 30 мин време е нормално да я посети някой/. Каза ми, че докторката и главния лекар са минали в пакет и са и обяснили какво и е и че не е сериозно. Разяснили са и как стоят нещата със системата... Като отидох при нея се наложи аз да повикам някой, че системата е свършила/нямат си бутонче за сестра или нещо от сорта/. Отидох право при главния лекар. Д-р Здравков по спомен. Обясних му какво е станало и го попитах дали е нормално да няма тоалетна, да се правят проби по 50 мин, да не се дават обезболяващи на хората, когато вече ситуацията го позволява, да чакаш 3 часа, преди да разбереш какво ти е и да го разбираш, като обърнеш болницата на обратно...Доктора беше сравнително спокоен докато ме слушаше. Обясни ми, че тоалетната не е тяхна собственост, но за чистенето нищо не каза... Миризмата не била силна и опасна. Отказа да мине да я види. Не бил спал от 3 дни. /всъщност то така и така сме в спешното, то дезинтерията не е толкова опасна/. Почна да ми се обяснява, че били на ръба на силите си и че за липсата на апарати не можел нищо да направи. А липсата на информация и арогантното поведение на подчинените му, било "лек пропуск в системата" и почна да ми обяснява, че в целия свят било кофти здравеопазването и някакви такива...Не му пукало, че съм щял да се оплача. Бил стрелян заек!!!Аман вече...

Редактирано от barsi
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, напълно те разбирам и ти съчувствам, тъй като и аз минах едни преживявания покрай нашите болници които за малко да ме направят инвалид или по-лошо, жена ми вдовица.При мен се случи така че си закарах детето на преглед в спешен кабинет и понеже имаше много хора, реших да изпуша една цигара навън. Излязах ама не запалих - на главата ми от четвъртия етаж тупна парче мазилка или подобно нещо и - счупен череп, дупка в главата и временно обездвижена лява ръка.В спешното един идиот ме ши без упойка, като през цялото време псуваше щото се бил напръскал с мойта кръв , за малко да стана от носилката и да го паркирам него там. Дотук две операции, последната с поставяне на титаниева пластина на главата.В болницата хлебарки не е като да няма, превръзки аз си купувам, че нямат средства и други дивотии, не са за разправяне, че ми писна. Дано приятелката ти да няма сериозни проблеми и да се оправя бързо.Друг път/ дано да няма такъв/ за по-бързо и по-добро внимание викай бърза помощ, само трябва да представиш случая като много трагичен, иначе може и да не дойдат, това го научих покрай детето. Иначе шефовете на болници взимат яки заплати, ама тия дето са надолу нищо не взимат и ги е дерт за пациента, който си плаща осигуровки като пич и пак няма кой да го лекува как си трябва.Дано никой да не стига до там че да ходи в болници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е приятелката ще се оправи. Тия олигофренясали толупи ги изтропах отдеве на Министерството на здравеопазването и да видим те какво ще направят. Знам, че са длъжни за всяко оплакване да направят проверка и ще видим тая работа с отношението и хигиената. А относно апаратите за изследвания- като ми взимат здравна осигуровка не ме питат "за един апарат ли плащате или за 2?". А относно линейките- това го знам и за това си я откарах аз. От София до Перник нон стоп бях на аварийни мигачи... Даже и на главния на спешното му казах, че ловя бас, че карам по-читаво от техните шофери на линейките. :D

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано се оправи момичето. Моя случай е аналогичен с отношението на персонала, не ми се обяснява в подробности. Баща ми лежа един месец в МБАЛ Русе, след тоя месец и след като изтече клиничната пътека по която го "оперираха" ми казаха да го прибирам. След 5 дена на 14.05.2012 почина. Освен сопа друго няма да я оправи тая държава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Описаното от колегата barsi е нормалното състояние на спешния център а и на болничните заведения.На мен лично историята ми звучи като -"станах сутринта,избръснах се и излязох да пия кафе с авери"-нищо ново, нищо скандално или ненормално не намирам за съжаление.Може би не съм попадал във читава болница-във тези в които съм влизал си е така както е описано по-горе(Спешен център Варна си е баш 1:1 във натоварените часове когато се сменят екипите-към 7'30-8 часа).то като ще е така-"Идвай дядо Попе,че само ми губят времето а то малко остана"Поздрави.

Редактирано от dex2ex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лчно нищо нормало не виждам в обстановката отношението. Може да е като навсякъде, но защо по дяволите трябва да е такова? За щастие вече нищо и няма, но тогава както бях притеснен и направо се бях побъркал. За мен е нормално да и кажат"ходи дай пробата да видиме какво ти е и после, докато стане ела да ти бием един бускулизин,ако не си алергична да не те боли и не се притеснява". Подобно нещо нямаше!!! И накрая и страшно арогантното отношение на главния доктор направо издивях...За мен това не е нормално. Имаме лекари, но няма база. А ако беше нещо сериозно като възпаление и заради тия 2 часа беше станало по-лошо? Направо неам думи...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Спокойно можеше да озаглавиш темата "Истината за здравеопазването в България".Като всъщност думата здравеопазване май не пасва никак на положението...като вляза в болница ми се стяга всичко вътре.От няколкото пъти когато е ставало въпрос за сериозни проблеми,сме получили адекватна помощ в една трета от случаите.Положението е трагично.Не знам и не ме интересува кои са комплексните фактори да е така - крива схема на системата на здравеопазване,прекалено много кражби от средствата отделяни за този сектор или и трите дедо попе.За жалост каквито и да са причините,ние се сблъскваме с крайния резултат...Аз мисля че причината всичко важно в тази държава да е в трагично състояние(здравеопазване,образование,правосъдие и т.н.) не е толкова липсата на средства или липсата на кадри които да се сетят кой е най-добре приложимия модел.Проблема е в алчните,жадни за власт боклуци горе,които уж би трябвало да служат на хората....Борбата за кокала е по-лесна когато някъде,там долу,има един болен,беден,неграмотен и наплашен от бандити народ.Той се управлява много по-лесно,т.е. манипулира много по-лесно.Спирам да не размивам темата.А по нея...съвсем сериозно ви казвам моя съвет.Опитайте се да живеете възможно по-здравословно,спортувайте и се опитвайте да си помагате за по-дребните болежки със средствата на народната медицина.И от обща култура ако намерите време четете медицинска литература.Някой ден е съвсем вероятно да се окаже че някой лекар тройкаджия пелтечи на някой зададен от вас въпрос...Пазете си здравето и нервите хора,колкото и клиширано да звучи.П.П....скоро ни чака една операция,а до края на годината още една...какво да ви кажа...всичко ми е свито...стискайте палци.

Редактирано от SiRR FuckAlot

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно този път случая няма да бъде потулен.http://www.ipernik.com/novini/zdrave/premezhdiya-v-pernishkata-bolnicaСледва продължение...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...