Jump to content
scre

Въпрос относно фолиото по стъклата

Recommended Posts

Здравейте колеги!Днес колежката ми я спрели господата от КАТ и наи нагло и заявили "Сваляи фолиото от предното и страничните пасажерски стъкла или та спирам от движение" ... Добре,в закона изрично е упоменато за пасажерските странични стъкла,но къде пише че е забранено лепенка тип "сенник" на панорамното стъкло?Наистина ли имат право да спрат колата от движение заради този сенник?Толкова години сме слагали такива лепенки на предните стъкла и никога не е имало проблем... а сега промяна в закона ли има,или господата отново си придават важност.Как да постъпим в такива ситуации?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такава ситуация или сваляш фолиото или ти спират колата от движение. Като "Най-нагло" може да се опише нашето системно непознаване и неспазване на закона, а не тяхното поведение. Защо винаги се задават въпроси а не се чете закона? Там изрично е казано че нямаш право по никакъв начин да ограничаваш видимостта през предното и предните странични стъкла. Включително с лента тип сенник, освен в случаите, когато тя е заводски сложена чрез тониране на горния край на стъклото.

 

Свиквайте да знаете какво пише в закона и да го спазвате, защото положението ще се затяга все повече! Ако наистина развият проекта за индивидуална камера на жилетката на всеки полицай, тогава дори няма да има вариант със сваляне на фолиото на място, защото по закон полицая е длъжен да те спре от движение. Съотвтно и номера с 20-те лв. няма да минава.

 

Хората по цял свят са осъзнали, че да спазваш закона е много много по-лесно от това да се справяш с последствията от неспазването му. Време е и ние да се научим. Както е и време да почнем да се отнасяме с по-голямо уважение към силовите органи.

 

Нещата са тръгнали натам, че макар доста голяма част от тях до скоро да не са заслужавали уважение, сега ще им се наложи да се приспособят и да работят по достоен за уважение начин или да си намерят нова работа. Друг е въпроса, че и в момента болшинството от момчетата там го заслужават. Ако не за друго, то най-малкото защото жените и децата им никога не знаят дали това не е последното им дежурство.

 

И те така.

 

Нищо лично към автора на темата - изразявам принципното си мнение. Но така или иначе начина по който е зададен въпроса показва, че не знае закона, а това е в първите точки на повечето конституции по света - "Непознаването на закона не те освобождава от задължението да го спазваш. Всеки гражданин е длъжен да познава както правата, така и задълженията си"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми "нагло като НАГЛО".Вместо като нормален човек да каже че по закон така и така е забранено това,и че ако не бъде премахнато е длъжен да спре колата от движение... той кресва насреща :blink: Все едно аз да му кресна "аре бе ти ше зимаш ли тея 20лв или нема да ги зимаш..." Вярно че много хора не знаят много от законите, но така ли трябва да се процедира? :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во ако не си бил там ... неможе да кажеш дали е било нагло или не. Жените ВИНАГИ преувеличават. Не веднъж съм бил свидетел как жена шофьор разказва история, при която аз съм бил в колата ... в пъти по-преувеличена и украсена от реалността. История състояща с в 2 минути се разказва 30 мин, като останалите 28 са пълнеж от измислици. И второ ... Не мислиш ли, че всъщност е супер нагло да се налепи тониращо фолио по предните странични стъкла, след като даже и малката ми сестра знае че е забранено ? И аз да съм и аз ще се сопна ако я спра. Това е все едно да минеш на червено и като те спрат, ти да попиташ "Къв си ти и за кво ме спираш". Ако на страничните прозорци не е имало фолио сигурно изобщо е нямало да я спрат, а и дори да я спрат изобщо е нямало да се загледат и да обърнат внимание че на предното стъкло има сенник от фолио. Неможе да правиш нарушения и да им ги набиваш в очите от километри (затъмнените стъкла не е като да не се виждат от далече) и да очакваш като те спрат да ти поднесат кафе и кроасанче. Според мен, наглото нарушение на правилата, заслужава нагло отношение в отговор ... като в случая "нагло" е относително понятие, понеже рялно няма някой който да е присъствал на събитието за да може да каже точно как е било (както казах жените преувеличават).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб Асти :) Няма как да докажа че поведението е било аругантно от страна на чичо милиционер.Колкото до страничните вярно е че щом е забранено забранено е и това е закона.Специално за панорамния прозорец говорих с мои познат юрист,по закон наистина си е забранено но от различни гледни точки!След като е забранено лепенето на такива работи по стъклото което уж ограничавало видимоста,тогава що ни карат да си лепим винетките и гражданските по стъклото :) нали и те пречат на видимоста.Общо взето всеки закон си има вратички :) ОФФ: И за да не пускам друга тема,някой би ли разяснил как стоят нещата с черните капаци :lol: В закона никаде не пише че е позволено но масово се прави :) Как минавате прегледи след като не е описано в талона ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей пуска друга тема, а ползвай търсачката. В последните месеци е имало поне 3 теми за тея черни предни капаци. Да в закона било 30% вторият цвят ама колко са 30% от колата ти никой не може да ти каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде стига писахте дивотии... за фолио на стъклата се пише акт и колата НЕ се спира от движение. Знам защото карам така и са ми писали акт за 20лв. и си продължаваш. Никой не може да ти спре колата от движение заради фолио... това е доста пресилено и полицайте се възползват от това, че хората не познават закона...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде стига писахте дивотии... за фолио на стъклата се пише акт и колата НЕ се спира от движение. Знам защото карам така и са ми писали акт за 20лв. и си продължаваш. Никой не може да ти спре колата от движение заради фолио... това е доста пресилено и полицайте се възползват от това, че хората не познават закона...

Да се спре колата от движение,заради фолио....Ами може,аз съм го правил,ако нарушителя е философ.Колата може да се спре от движение,зарди изгоряла крушка на осветеността на задната табела,или при липсващо чопче за заключване отвътре,виж за какви неща,дребни,ситни,като камилчета.....Та така...Ако ти я спрат,заради фолио,пусни си жалбичка,да видиш отговора!!! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде стига писахте дивотии... за фолио на стъклата се пише акт и колата НЕ се спира от движение. Знам защото карам така и са ми писали акт за 20лв. и си продължаваш. Никой не може да ти спре колата от движение заради фолио... това е доста пресилено и полицайте се възползват от това, че хората не познават закона...

Да се спре колата от движение,заради фолио....Ами може,аз съм го правил,ако нарушителя е философ.Колата може да се спре от движение,зарди изгоряла крушка на осветеността на задната табела,или при липсващо чопче за заключване отвътре,виж за какви неща,дребни,ситни,като камилчета.....Та така...Ако ти я спрат,заради фолио,пусни си жалбичка,да видиш отговора!!! :D
не знам, мен когато са ме спирали и са ми писали акт ми казаха, че преди са спирали, но сега само акт се пише. При мен затъмняването е на 12%, така че не се вижда много много. Обикновенно ако не ме спрат точно заради фолиото не им прави впечатление... Трябва да погледна какво точно пише в закона. Реално може да се съдиш с кат и да ти се размине. Един познат го снима камера с 40км отгоре, обжалва пред съда и спечели делото... така че всичко е на кантар и късмет :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя твой познат като са го снимали ... по какъв начин е доказал, че не е виновен ? Обикновенно като са те снимали, нямаш опцията да спориш ... снимката си е снимка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек ако искаш да ти се помолят направо да го махнеш и накрая да ти се извинят ? Има си закони и трябва да се спазват и има хора на реда които трябва поне малко да се уважават заради работата им.Едно е да ти се стори нагло отношението им а друго то наистина да е такова.При изгоряла крушка когато те спрат колега RadoslavKZ ( май ти беше полицай точно ) не трябва ли да придружиш съответният автомобил до най-близката бензиностанция и човека да си смени крушката при липса на такава в момента? Ще ти кажа и защо питам ако ми отговориш :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че българските полицаи си мислят че като са полицаи те са богове,всичко им е позволено,винаги като отидат някъде на сервиз или магазин все за отстъпки муфтат.А всъчност забравят точно какви са им правата.Те са просто полицай които трябват да си вършат служебните задължения.Искам да се обърна към всички полицайчета който се мислят за голямата работа,като спрете някой и говорите с него знайте че този човек е също като вас,има деца,семейство както вас а и в много случай той е постигнал в живота много повече от вас,не го карайте да ви коленичи за да може да се говори с вас а просто или се разберете като бели хора или му напишете акт и се отнесете към него с уважение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...