Jump to content
Avenger

Гарнитура на капака на клапаните

Recommended Posts

След реглаж на клапани се чудя нужно ли е да сменявам гарнитурата на капака при положение, че старата е здрава. Или пък да сложа малко силикон за всеки случай? Какъв силикон ще ми препоръчате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай си старата Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи откога не е сменяна гарнитурата и колко пъти е свалян капака на клапаните. По принцип на всяко отваряне се препоръчва смяна, но ако старата гарнитура досега не е пропускала масло може и този път да мине номера. Ако си решил да я сменяш- препоръчвам оригинална! Другите не вършат работа :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите, но моя въпрос по-скоро беше да ми препоръчате нещо да мазна гарнитурата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега зимаи силикон victor reinz продава се почти във всеки магазин за авточасти не е от най евтиния но за сметка на това върши перфектна работа :)Поздрави и успех ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същия проблем имах,купувах няколко силикона но пак ми течеше накрая попаднах на термоустойчив силикон на TYTAN в туба както обикновения силикон.Плюса е че с пистолет се нанася много точно и за сега нямам проблем.Взех този на TYTAN защото една туба 280мл е 8 лева колкото 100мл от другите марки,а и защото е по удобен за поставяне.И преди нанасянето махаш гарнитурата чистиш я нанасяш на капака слагаш я и после пак на самата гарнитура.Не се лъжи да слагаш само от едната страна подлизва от другата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Avenger,а колко ти излезе реглажа на клапаните?:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами без пари, колега. Сам си го направих пред блока, то не е кой знае каква философия. Иначе едно квартално майсторче ми искаше 20лв

Редактирано от Avenger

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да се сменя гарнитурата. Сменя се ако е повредена или заминала.

 

Силикон се слага само в 4-те ъгли на гарнитурата, НИКЪДЕ ДРУГАДЕ.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...