Jump to content
Dakella

Проблем с алармата

Recommended Posts

Вчера си стоя в колата пред блока и слушам музика, трагнах да излизам и забелязах, че преди да заключа ми светнаха аварините и след 5-6 сек се включи нещо като аларма и светят аварините и клаксона свири и свети лампичката м/у бензина и термо датчика на таблото, а нямам аларма. Заключвам колата като завъртя ключа до положение lock и после с централното, колата е honda accord 2000 г. Ако някой знае от какво е да сподели.

От имобилаизера махнах 2 релета и спря всичко? ако някой може да помогне с несщо или му се е случвало...

Редактирано от Izanagi
Искам да помоля за малко по-описателни заглавия и по-грамотно писане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам как си решил, че нямаш аларма но смятам да те изненадам и да ти кажа, че имаш заводска аларма която е свързана с имобилайзера, ключалките и самия ти ключ на колата и тази малка лампичка е точно алармата ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега несветеше и изведнаж започна нямам нито дистанционно нито нищо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ключ, който включва аларма и имобилайзер при заключване. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че тази лампичка е зелена на цвят.А между другото касетофонът заводски ли е или е слагано друго CD.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че тази лампичка е зелена на цвят.А между другото касетофонът заводски ли е или е слагано друго CD.

червена мига не е с заводски касетофон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че тази лампичка е зелена на цвят.А между другото касетофонът заводски ли е или е слагано друго CD.

червена мига не е с заводски касетофон
Щом е червена значи имобилайзерат отпада за него лампичката е зелена с едно ключе вътре възможно да е от касетофона ако е слаган допълнително възможно е самият компютър да праща сигнали и да се включва алармата,на мен един път така ми се случи колата беше заключена с отворен прозорец просто посегнах да включа CD-то при отваряне на врата се разпищя заедно с аварийните горе долу като при тебе. Редактирано от спонч боб

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A след като трябва да има заводска аларма ... аз как да я тествам - как да я накарам да пиши ? Понеже моята като се отключва и заключва само и светкат мигачите : 1 път - отключено3 пъти - закючено без да има някаква звукова индикация. На таблото ми свети само зелената лампа на имобилайзера като паля и премигва няколко пъти като изгася колата и махна ключа...Веднъж нарочно пробвах да я заключа с дистанционното с един оставен отворен прозорец, бръкнах през прозореца за да отключа вратата и я отворих и ... нищо не стана. Как да разбера дали има какво да пищи в моята кола и дали не е прекъснато или развалено ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела LS или ES е ? Имаш ли едно малко диод-че между стрелките на температурата и бензина, което да мига червено след като заключиш колата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ES ... не няма таков диодче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да питам моя Акорд е същия ама незнам точно ES или LS e обаче го имам този светодиот между уредите за бензина и температурата ама никога не съм го виждал да свети. Пробвал съм и аз няколко пъти да накарам алармата да пищи ама нямаше ефект. Имам и друга аларма слагана тук в БГ ама се оказа доста смотана понеже често губи обхват и или не отключва или не заключва. Та ако тази фабричната си работи предпочитам нея да ползвам само че мислех до сега че тя само заключва колата без да пищи ако нещо се случи с нея. Имам и дистанционно за централното оригинално на Хонда така си дойде от Германия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Веднъж нарочно пробвах да я заключа с дистанционното с един оставен отворен прозорец, бръкнах през прозореца за да отключа вратата и я отворих и ... нищо не стана. Как да разбера дали има какво да пищи в моята кола и дали не е прекъснато или развалено ?

Трябва да изчакаш да сработи алармата / около 20 или 40 секунди /. :rolleyes: Най-добре 1 минута - да не те излъжа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок моя грешка ... открих как става работата ...

Имам диод където трябва, онзи ден си разглобявах таблото и не видях крушка отзад на неговото място затова реших че няма. И на светло едвам се вижда че свети, а и му трябва около минута за да вземе да свети, а до вчера не бях стоял до колата спецялно да се оглеждам за подобно нещо.

И да ... както каза колегата явно и трябва малко време да се активира. Ако заключа с дистанционното и веднага отворя вратата не става нищо. Ако изчакам 1-2 мин и тогава отворя вратата започва да пищи ... или в моя случай да бибипка Публикувано изображение, явно алармата е вързана към клаксона на колата Публикувано изображение ... но пък ако стане нещо така ще привлича повече внимание - винаги обръщаш внимание на някой дето бипка за нещо от колкото на някоя тъпа аларма която се е разпищяла :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз при мен опитах да заключа с оригиналното дистанционно и да изчакам 1-2 мин обаче това диотче за което говорите не почва да свети както ми направи впечатление че при заключване и отключване мигачите не светват а само се чува звук от машинката на централното. Хубавото е че забелязах че когато отключиш и не отвориш вратата около 30 секунди колата се заключва отново сама. Лошото е че по никакъв начин не мога да я накарам да пищи при отваряне на вратата а ме е страх така да я оставям на паркинга нощем че зимата един приятел без аларма изгоря с един акомулатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ще те спаси акумулатора фабричната аларма ако работи нормално!? Капака на двигателя не задейства алармата. Един шут на стъклото, дърпа си безгрижно ръчката за отключване на капака и акумулатора се усмихва с готовност за сваляне. Ако те гони параноя си сложи допълнителна аларма. Ама ти всъщност имаш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...