Jump to content
HONDA-ADNOH

регулиране на клапани?

Recommended Posts

Здравейте до сега винаги съм си регулирал клапаните като проверявам с луфтомера между вала и кобилицата.Но видях че в мануала е показано че се мери между кобилицата и клапана.Въпроса ми е кое е правилно защото има разлика,между вала и кобилицата е винаги по малко разтоянието отколкото между клапана и кобилицата.Недоумявам защо е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мери се както е дадено в ръководството !Предполагам, че оста на кобилицата не е на средата, от там трябва да идва разликата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само аз ли съм направил тази глупост да меря хлабините на клапаните при вала. :) Тези дни ще погледна дали е изместена оста на кобилиците.

Редактирано от HONDA-ADNOH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно правиш нужната хлабина, където си мерил, щото профила на гърбицата лъже ръката с луфтомера - добре е да се регулират както е казано по-горе! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ма на двувалка д16а9 примерно, да ми кажете как става че аз не успях и ги правих на валовете .И стана гарантирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ма на двувалка д16а9 примерно, да ми кажете как става че аз не успях и ги правих на валовете .И стана гарантирам.

То става ама реално са по големи хлабините.Преди да се усетя нагласях на вала 0,25 а от страната на клапана влиза 0,35 а когато направя от страната на калпана 0,25 при вала влиза едва 0.15 Вярно става но трака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става ама нищо не става. Имаш три различни метала с различно линейно разширение и всичко отива на кино после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...