Jump to content
igniter

Задна стабилизираща щанга на CIvic 1.4is 6-та генерация 97'

Recommended Posts

Здравейте,Не харесвам страничните наклони (особенно в задната и част), които прави хондата в по-големи завои.Искам да попитам, дали е възможно на Civic 1.4is 6-та генерация от 97-ма година да се монтира задна стабилизираща щанга?До колкото разбрах колата е заводски без такава, а имам възможност да взема такава от Civic 1.5 97-ма година.Благодаря за мненията предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма проблем да се монтира колега, въпроса е дали задните ти носачи имат отворите в които се закрепя щангата. Ако нямат отвори в горната си част ще трябва да сменяш и носачи. Говоря за задни долни напречни носачи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@no1else - колегата е с 6 ген, техните носачи са по-различни.Колега, да, може да се сложи. Вземи щангата, отиди на канал, наложи я и виж как минава спрямо генерацията ти примерно. Щангата за която говориш е от англичанка най-вероятно, защото японските икономици нямат задна. Ще трябва да си купиш едни планки (или да си направиш) които се закрепят на задното магаре, и върху които ляга щангата. Потърси теми има във форума ;) Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=71704&st=0колега ето ти линк към моята тема за стабилизиращите щанги, заглавието е за предна стабилизираща щанга но след това започваме да дискутираме за задната стабилизираща щанга и предната разпънка. Карам същата кола като твоята и ако имаш време да изчетеш цялата тема и да разглдаш линковете които колегите са пуснали си мисля че ще ти се изяснят малко нещата. Аз отначало щях да взимам стабилизираща щанга от англичанка но след това се появи едно ВТИ 6-та генерация хеч и направо от него си взех частите. Ако стабилизиращата ти щанга е от англичанка както е казал един от колегите по-горе ще трябва да се направят планки за захващане на щангата към магарето. А инъче носачите си имат дупки за биалетките при нас и не се налага да се сменят :)Успех колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondab...opic=71704&st=0колега ето ти линк към моята тема за стабилизиращите щанги, заглавието е за предна стабилизираща щанга но след това започваме да дискутираме за задната стабилизираща щанга и предната разпънка. Карам същата кола като твоята и ако имаш време да изчетеш цялата тема и да разглдаш линковете които колегите са пуснали си мисля че ще ти се изяснят малко нещата. Аз отначало щях да взимам стабилизираща щанга от англичанка но след това се появи едно ВТИ 6-та генерация хеч и направо от него си взех частите. Ако стабилизиращата ти щанга е от англичанка както е казал един от колегите по-горе ще трябва да се направят планки за захващане на щангата към магарето. А инъче носачите си имат дупки за биалетките при нас и не се налага да се сменят :)Успех колега.

Еййй ... благодарско много.Сетих се да си видя постинга от преди половин година :)Не изглежда много трудно, само да видя от къде ще успея да си ги набавя.Само да те питам ... как стои въпроса с предната стабилизираща?Някъде в нета гледах предни носачи с ушички за захващане на биалетки, а моите като ги гледам нямат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този наклон провери първо как са ти задните амортисьори колега и тогава мисли за стабилизираща щанга.Да не се набутваш излишно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този наклон провери първо как са ти задните амортисьори колега и тогава мисли за стабилизираща щанга.Да не се набутваш излишно.

ОК са, открих, че големите тампони на задното окачване са ми скъсани и вероятно затова взима наклони и сее.Но все пак си мисля, че независимото окачване трябва да си има щанга а и на снимките много добре седи.Може малко да втвърди окачването, но си струва според мен.Пуснах едно питане във форума евентуално как се сменят, помогнаха със снимков материал и не изглежда трудно, но смятам да сглобя такъм който хидравлично да избута тампоните.Мисля си че ще е по-добра идея от доброто старо "пуане" с голям чук (управител). Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...