Jump to content
Florin

Относно катализатора

Recommended Posts

Здравейте.Нова съм във форума и сега належащо ми е да ви питам.Кога се сменя катализатора ?Защо ? С какво ? Защо ми искат катализатора срещу смяна за ново средно гърне ? Става дума за Хонда Сивик 1.4 1998ма. Благодаря ви предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой и защо иска да ти сменя катализатора с друго гърне? Има ли проблем някакъв колата?А иначе ти искат катализатора, защото струва пари и ще го продадат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстор ми каза,че една от причините колата да няма мощност и трудно да изкачва баир е катализатора,който е амортизиран и трябва да се смени.Смяната естествено не е с оригинални части,а иначе сега смених гърнето,беше прогнило и падна.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя майстор се е приготвил за някои лев от твоя катализатор :D .Тва е една от причините да е наложитено да се смени :lol: .Другата причина е че действително може да е задръстен .Я кажи малко повече за колата какво сивиче е и кои по точно двигател е 75 или 90 коня ,4 или 2 вратички и тн .Препоръка -виш някои път отиди на срещите в Софето гледам си от там .Та на тия срещи се сбират доста хорица които могат да обяснят доста неща за колицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстор ми каза,че една от причините колата да няма мощност и трудно да изкачва баир е катализатора,който е амортизиран и трябва да се смени.Смяната естествено не е с оригинални части,а иначе сега смених гърнето,беше прогнило и падна.Благодаря

Може да иска да изкара някой лев от цялата тая манипулация по смяната. Това с баира, може да е от съединителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стана много ясно,но ако е така както казваш ти предлагат трампа ново гърне за катализатор и ти не плащаш нищо?!? Щом е 1.4 двигателя значи за катализатор няма да вземеш много пари ако го предадеш. На мен за 1.6 ми дадоха 60 лева доколкото си спомням.Вече друг въпрос е колко ти струва средното гърне за да си направиш сметка дали да направиш размяната. Ама от друга страна "мирише" работата нещо и да не е да те извозят, уж ти сложили ново гърне и ти взели катализатора пък те взели някой стар избушен катализатор и го сложили на мястото на твоя уж за средно гърне :rolleyes: Мошенници колкото щеш затова ако ще сменяш катализатор най-добре намери място където ще ти дадат най-висока цена за него ,а след това си купи гърне от магазина да знаеш, че си сложила ново гърне.Можеш да си избушиш само вътрешността на катализатора и да оставиш корпуса му на мястото си и пак като искаш да предадеш сърцевината и да си купиш и ново гърне.Последен съвет вземи някой мъж с теб да не те правят на балама !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"............ трудно да изкачва баир е катализатора......"

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Баира го остави.Ако си 75 или 90 коня , не очаквай "високи добиви" на баир, еля на висока предавка пък..Публикувано изображение. Ако ти е запушен катализатора колата " тъпче" над средните и във високите обороти, без значение на баир ли си или не.Ако се форсира добре, качва си бързо оборотите, без да се замисля на равното , проблема ти не е в генерацията.Ако симптомите са от преди да смениш прогнилото гърне, твърде е възможно парчета от заглушителя или вата да ти правят " тапа" /застават на изхода на гърнето, като пречат на изгорелите газове да излязат навън/ .

Така , че не бързай да махаш катализатора, преди да се консултираш и с друг "майстор" ...... наистина има парички в него.Не , че е невъзможно човека да е прав и да не е мошеник деПубликувано изображение

П.С. Пиши за развръзката.......

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета,благодаря ви за препоръките.

За съединителя,попринцип с него нямам проблеми,как влияе на мощността?

А иначе цялата работа "намирисва",защото кой в днешно време ти дава нещо без пари?!По принцип преди да отида на майстори изчитам всичко по проблема и горе долу поназнайвам...

Иначе моето сивиче е 75 коня,2 врати,имам го от 3 години и е отлично подържана японка.Не я давам за другаПубликувано изображение

Наскоро отстраних и друг проблем с мощността.След като ми смениха ангренажния рамак ми бяха разменили забците и беше ужас...Публикувано изображениеКолата палеше на 3000 оборота . Хар'еше като джип.Така платих за ремонта двоино,защтото трябваше друг да провери какво става.

 

След празниците,ще видим ...

 

ПРИЯТНИ И ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...