Jump to content
power

смяна на предни накладки на сивик 5ген.хеч

Recommended Posts

здравей те колеги ако някой е направил тази операция :rolleyes: смяна на предни накладки на сивик 5ген.хеч да пише и ако има снимки да качи.благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигаш колата на крик.Вадиш колелото.Завиваш колелото със спирачния апарат към теб за да ти е по-лесно.Набиваш една по-здрава права отверка между диска и накладките и започваш да прибираш цилиндарчето максимално.След това развиваш единия болт който държи челуста която се мести (мисля че с 12мм. ключ) и сменяш, но внимавай с пластините на накладките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проготви си и чук , че може да ти потрябва , лично при мен винаги влиза в употреба :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих използал чук върху апаратите както каза градския. Защото има огромна вероятност да се счупи или апарата или буталото. Аз първо свалям накладките и след това апарата. Свалянето му не е нужно ако надкладките не са изтъргвани до ламарина буталото си се движи нормално тогава само сваляш накладките от пластините. Ако обаче буталото трудно се връща се налага и свалянето на апарата. Раздвижването му става чрез дървена дръжка която, е с размера на вътрешността на буталото. То се прибира НЕ с чукане а с натиск върху дръжката. Изваждането на буталото аз го направих с част от пластмасов химикал тия за еднократна употреба, го пъхам в отвора за тръбичката дето вкарва течност в апарата.Също не прави моята грешка да пръскаш със вд40 или подобен препарат че омеква и се разтяга маншона на буталото.

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си за 10тина лева pad spreader който ти прибира буталцето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...