Jump to content
tosh77

регистрация в кат

Recommended Posts

Здравейте колеги!Предстои ми регистрация в кат а искам да сложа ГИ на хондата говорих с един приятел и ми каза че отскоро искали в талона(големия)да пише че колата е на газ-бензин той ми препоръчва да сложа ГИ преди регистрацията защото след това трябва да вадя нов талон (това било отскоро)ако някои скоро е регистрирал автомобил и има повече инфо относно този въпрос моля за съвет и коментар!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че няма такова нещо.Това означава че всяка кола регистрирана преди и и се слага сега газ трябва да мине през КАТ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Предстои ми регистрация в кат а искам да сложа ГИ на хондата говорих с един приятел и ми каза че отскоро искали в талона(големия)да пише че колата е на газ-бензин той ми препоръчва да сложа ГИ преди регистрацията защото след това трябва да вадя нов талон (това било отскоро)ако някои скоро е регистрирал автомобил и има повече инфо относно този въпрос моля за съвет и коментар!

Прав е твоят приятел наистина при първа регистрация питат за уредба в колата независимо дали е ГАЗ или МЕТАН,но не е проблем и да си я монтираш след това просто на следващата година , ако не си минал преглед на уредбата няма да можеш да прекараш самата кола през преглед искат заверен паспорта на съответната уредба.Вече за пред данъчното мисля че там се в бланката за зачисляване се вписва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпрос относно регистрацията в КАТ, и за да не отварям нова тема, ще пиша в тази.Личната ми карта е с постоянен адрес в Пловдив. Но живея в София - неофициално. Мога ли да регистрирам МПС в КАТ-София и да взема софийски номер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане, а и кво ти пречи да си караш с пловдивската.Ако имаш фирма в сф, може да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав е няма такова нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колата се регистрира само по постоянен адрес по лична карта в съответния КАТ . Ако се промени по някаква причина постоянния адрес - колата до 2 седмици на канала и после в съответната община , като се отписва от старата преди това !!!/> ТОва и за новозакупени важи , като , ако е нов внос разбира се , само за вписва . Сроковете и в двата случая е 2 месеца . После глобяват :(/> Та по темата - и да пишат и да не пишат - какво ти пука ? Ае нека ме накара някой да мина на канала и двете коли , че са с газови ? В нашата бананова република още нямаме преференций за газ и метан . В тоя ред на мисли - ако колата е под 101к.с. си вземи бележка преди данъчното , че имаш катализатор . Това и при пререгистрация се иска . Дават ги по пунктовете за технически преглед с/у 10тина лв . Ама се ходи с колата . Данъка ти е на наполовина с катализатора . За валидната ГО / гражданска отговорност / знаеш , че ти трябва в КАТ , нали ? В тоя ред на мисли - ако колата е препродажба , не нов внос после до 3 дни се ходи до застрахователя за безплатен анекс . За нов внос - само се дописва после номера на колата в полицата . Тоя на шасито е важния :)/> А иначе за газовата ти дават един паспорт и после на прегледа го показваш . Минатия преглед вече е за цялата кола . Само противния стикер за газовата , ама това е друга тема ... п.п. Малко офф понаписах , ама се надявам да е от полза . п.п. 2 Каква е колата и каква ще е газовата ?

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми написаха в талона че колата има газ/бензин :) а тези жълтите триъгълничета задължителни ли са на задното стъкло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми написаха в талона че колата има газ/бензин :)/> а тези жълтите триъгълничета задължителни ли са на задното стъкло?

Да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво стана в крайна сметка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...