Jump to content
man4ester

D на автоматика мига

Recommended Posts

Здравейте,D-то на автоматика на ЦРВ 2004 започна да мига. По принцип в последните 2 месеца MIL индикатора от време на време светваше и изгасваше, но реших, че е от капачката на резервоара, защото прочетох в инструкциите, че ако не затваря добре е възможно този индикатор да светва. Досега обаче D не беше мигало. Възможно ли е да иам връзка между двете. Скоростите си ги превключва нормално и не съм забелязал промяна в работата на двигателя и скоростите. Разходът също не се е променил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Направи й диагностика веднага!Мигането на D означава, че нещо в автоматика не е наред, дори и да не го забелязваш.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е късно колега, виж си нивото на маслото на автоматичната скоростна кутия - имаш си отделна щека малка може би жълта или оранжера. Провери си маслото на запален двигател и да си направил 2-3 километра т.е маслото да е в работна температура !

На щеката си има указано минимум и максимм . Също както каза колегата по горе веднага на диагностика да ти прочетат компа. Също следи дали ти загрява повече от нормалното. Най -добре направи диагностика в оторизиран сервиз на Хонда.

 

Омбре в София прави безплатна диагностика.

Успех и кажи после как се е развил проблема !;) За да има полза и за другите колеги с автоматици !

 

То като вземеш да усещаш нещо може да е късно !!!

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, къде го виждате това с проверката на маслото в автоматика на работещ двг?!Имам 2 ръководства за експлоатация на CR-V RD1, на руски и на английски. И в двете пише, че нивото се проверява на загряла ск.кутия, и при ЗАГАСЕН двг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не мога вече да редактирам.

 

Ръководство за модела на Английски :

 

Публикувано изображение

 

Ръководство за модела на Руски :

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам приятел , който от доста години работи само автоматици - и винаги така съм го следил на запален двигател и на Р. И ремонтира различни коли не само на Хонда.

 

Но съм ходил и по други реномирани сервизи и те го проверяват на запален двигател ?!

 

Но щом пише в ръководството трябва да се спазва - проверява се на изгасен двигател.

 

Щом така пише така явно трябва да се проверява !

 

А дали има разлика за проверката на по старите и по новите кутии на Хонда незнам ?

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук е описан същият проблем и решението му - http://www.nairaland.com/312061/help.my-honda-crv-drive-d Явно трябва да свалиш филтъра и да провериш свързването на всичките (според автора повече от 10) датчика. Той открил един, който се бил разкачил, свързал го отново и мигането изчезнало. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...