Jump to content
red_devil

колеги помагайте смяна на двигателя

Recommended Posts

Колеги,помагайте реших да сменя двигателя на д13ката със д15б7 пълна инжекция-знам че скоростната кутия става и съединителя също.И по моя преценка ми трябва само двигателя със компа ако не се лъжа?Тампоните ще паснат ли навид между д13ката и д15ката май няма разлика в големината на двигателя.Избройте какво ще ми трябва и изобщо дали да се захващам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега до колкото знам трябва да смениш и бензиновата помпа и пътищата има играчка, но според мен си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е само за заслужаването - без тях няма да запали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Незнам двоумя се в какъв филм ще се вкарам...Колко голям щее двигатели има по 200,250,300 лева още колко ще ми трябват за другите неща?Докато колата запали?

Редактирано от red_devil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ламба сондата и тя трябва да се смени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги засега дето се вика само няколко пичове ми писаха повечето си мълчат.Дайте ми съвет ако си взема двигателя д15б7 за всичко през което ще трябва да премина.Със точни отговори който са сигорни от вас зависи ще слагам ли двигателя!Дотук разбрах че ми трябват:комп от д15б7,помпа,бензинови пътища и ламб сонда за какви пари говорим при купуване на цени от форума?И още какво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, повярвай ми - както винаги филма е по-голям от колкото изглежда... Резервоар с помпа ти трябва - резервоарите 40-50 лв, помпата май и тя там някъде се въртеше + мноооого играчка по прекарване на кабели и пътища. Това е при положение, че искаш да си стане всичко като оригинално. Иначе има вариант да си изпраскаш една външна помпа (при мен е от Мерцедес. +5 коня и 2 Nm печеля от нея :lol: ). По-притеснително е че ОБД-тата са различни и ще трябва смяна на цялата инсталация - още главоболия. Съшо и смукател + делко ще ти трябват - не е само двигател и комп. Да речем че частите ще ти съпят към 450-500 лв. а от там нагоре каквото се спазариш с майстора.П.П: Не виждам защо си недоволен от малкото отговори, след като темата е пусната преди час и половина. Сега особено хондаджиите са на йедини и пиенйе :lol: Има време и за още включвания ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите реших да се откажа темата да се затвори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай да се отказваш.4цифрени суми няма смисъл да се дават. Скивай какво направих, заедно с 2ма приятели майстори http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=66739&st=0&p=1057243924&hl=+%D0%A0%D1%97%D0%A0%D1%95%D0%A0%D2%91%D0%A0%D1%95%D0%A0%C2%B1%D0%A1%D0%82%D0%A0%C2%B5%D0%A0%D0%85%D0%A0%D1%91%D0%A1%D0%8F%20+%D0%A0%D1%97%D0%A0%D1%95&fromsearch=1entry1057243924Не е нито трудно, нито скъпо, а ефекта е супер. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен варианта със външна помпа не е удачен.Аз сложих D16Z5 и изхвърлих моя D13b2... Резервоара с пътищата и помпата ми стъпа 50лв,Инсталацията с компа,двигатля кутията и всичко нужно взех за 500лв.Филма е доста приятен ако си ентусиаст,ама нали сме се събрали в този форум такива? Заслужава си ,не се отказвай...

P.S. За майстори съм дал 100лв за поставяне на двигателя вътре и 50лв за връзване на инсталацията ,но за всичко съм имал АКТИВНО участие!

Редактирано от UglyDucky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за отговорите!Взех решение:Ще стегна колата и ще оставя на баща ми един стегнат автомобил.Да се похваля преди 5 дена си купих много хубави 15ки,а преди един ден и оправих предницата.Колата сега не усеща дупките,както в началото.А според мен,най добрия вариант е да събера парички и да си купя вти от чужбина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...