Jump to content
impress

как се сваля пласмасата зад волана

Recommended Posts

колеги искам малко помощ как се сваля пласмасата зад волана на която са бутоните на люка,управлението на огледалата както и управлението на парното.Колата е Civic 5gen.

Редактирано от impress

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен, но май цялото табло трябва да свалиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление да, и аз така знам. Мисля пролетта да се пробвам да я сваля пластмасата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво разбираш по "цялото табло" но ще опитам да те насоча. Тази пластмаса са държи на 8 шрафта ако не ме лъже паметта, на гърба и(т.е. когато ги развиваш върха на отверката ще сочи към теб). По един в горния и долния ъгъл най в ляво, по един горе и долу точно от лявата страна на волана, по един горе и долу от дясната страна на волана, и по един в горния и долния ъгъл най в дясно. За да ги достигнеш и да ти е удобно да ги отвиеш трява да свалиш следното: радиото, панела за управление на парното, копчетата за люка, огледалата, стопа за мъгла, подгряване на задното стъкло, най-вероятно и барчето, пластмасовата кора около бушоните и пластмасата около часовника и уредите за скорост, обороти и т.н. Ако имаш имобилайзери и е на същото това табло което искаш да свалиш, трябва да го откачиш от буксата. Ако имаш някакви други въпроси-питай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата fshit е описал доста добре процедурата по свалянето на панела,само искам да допълня,че винтовете са точно 9 от,които 4 са вляво от волана и 5 от дясната му страна,разположени са приблизително в краищата на панела като в дясната му част отдолу вляво от радиото са 2 винта.

Упражнението е доста неприятно!

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща колеги, тези дни мисля да го разглобя за да облепя панела с карбоново фолио. Имах предположение че е нещо побобно, но друго си е да почерпя инфо от други сблъсквали са с начинанието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега упражнението наистина е неприятно , правих го миналото лято и после бая съжалявах че съм започнал. Ако наистина ти е наложително - давай , но да знаеш че е голям срaдкавеj . Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...