Jump to content
Matik

Покриване на дълбоки драскотини.

Recommended Posts

Привет колеги! Колата ми пострада брутално пред блока, в който живея в Студентски град. Цялата е надрана с ключ, на много места до грунд. Предполагам, че единственото възможно решение е пълно пребоядисване, което за момента аз не мога да си позволя.Но от естетическа и техническа гледна точка (ръжда) искам да скрия и опазя драскотините по някакъв начин. Един приятел ми разправя за някакви вълшебни четки от коса на бебета и разни вълшебни чичковци бояджии, дето с магически пръчки заличавали дълбоки драскотини без пълно пребоядисване. Мен нещо не ми се вярва и реших да попитам тук относно идеи. Аз лично се сещам само за разни стикери, колкото и да не ми се иска.Благодаря предварително!А някой знае ли къде мога да намеря фосфорисцентни (светещи) стикери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега колко дълбоки са драскотините, ако не са много дълбоки може да се премахнат с паста, ако ли не има по OMV-тата едни като флумастер, ако имаш късмет може да си намериш твоя цвят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи идеята с фулмастерите и кредичките. Тествано е и не става.Щом е до грунд дълбочината на драскотината, боядисване оправя нещата.В твоят случай щом не можеж сега да пребоядисаваш колата, временно решение е да си направиш 100мл.боя по каталог (твоят цвят) и с малка четчица да се нанесе на деругите. Няма да изглежда добре, но ще те опази от ръждата.Има разни майстори, но не бих те насочил към когото и да било, защото от всички имам горчив опит.Най-евтино и цялостно заличаване на драскотините:1.Боядисване само на наранените места на преливка.2.Цялостно лакиране. При добре тонирана боя може и да не си познаеш колата после!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дайте да обсъдим темата ,че е доста актуална за нашите ширини (БГ) . Рекса ми е перфектен ,но на 10 ден от закупуването пред блока ми надраха калник и врата и това ме вбесява !Не искам да я боядисвам взел съм лак коректор от бултрако .Дайте вашите предложения !БЛАГОДАРЯ

Редактирано от kembo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи идеята с фулмастерите и кредичките. Тествано е и не става.

Щом е до грунд дълбочината на драскотината, боядисване оправя нещата.

В твоят случай щом не можеж сега да пребоядисаваш колата, временно решение е да си направиш 100мл.боя по каталог (твоят цвят) и с малка четчица да се нанесе на деругите. Няма да изглежда добре, но ще те опази от ръждата.

Има разни майстори, но не бих те насочил към когото и да било, защото от всички имам горчив опит.

Най-евтино и цялостно заличаване на драскотините:

1.Боядисване само на наранените места на преливка.

2.Цялостно лакиране.

При добре тонирана боя може и да не си познаеш колата послеПубликувано изображение

 

между другото колегата е много прав и аз вече на няколко пъти изпатих от "майстори" накрая сам се захванах

post-6422-0-57980100-1330689391.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както някои колеги по-горе написаха една добре направена боя, четка/и за рисуване и се заиграваш. След ден, два и удряш една вакса да се изравнят цветовете. Трябва да стане прилично, супер важно е обаче да ти направят боята като хората, за вакса не се лъжи да вземаш нещо евтино че доста боклуци се напускаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искате и от завода да си вземете боя със тия четчици няма да стане,,,е от 10м може и да не се личи:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искате и от завода да си вземете боя със тия четчици няма да стане,,,е от 10м може и да не се личи:rolleyes:

Идеята е временно покриване с цел да не тръгва ръжда и да не дразни окото до колкото разбрах ако имаш по-добра идея казвай. А ако се направи качествено и от метър няма да се вижда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...