Jump to content
velislav

Въпрос за пружини за 5 ген Сивик

Recommended Posts

Така...имам Сивик 5ген хеч (жаба, сапунерка) stock-ово окачване отпред и отзад. Колата има газова уредба с бутилка 40 литра и като е пълна с бензин и газ 40+40...задницата става като на москвич с изпуснали ресъори. :D Доста неприятно чувство ако се возиш сам, да не говорим ако и на задната седалка има някои....Въпроса е - от какво да сложа отзад пружини, че да се вдигне малко костеницата (3-4см) и да изглежда нормално когато е пълна с гориво - от Акорд...от какво?Мерси за мненията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потър си от ВТи, те са по-твърди и по-високи май.Аз имам англичанка ВТи и определено е по-висока от купето ми/5-та ген./

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само амортесиорите от англиско ВТи, без пружините, че верно ще се двигне. А така ще стане по-твърда няма да кляка. Виж си амортесиорите да не са изтървали. С 5 човека в хеч-а и с пълна газова и около 15л бенз не кляка с повече от 2-3 см и не се чувства, освен сега по коловозите.Ако са ти заминали е нормално да кляка толкова.п.п. Защо с толкова много бенз я пълниш тая кола? Само ти тежи да ти харчи повече. И аз преди бях на англичанката с пернаментно пълен и сега откакто е на около 1/4 ми свали разхода с близо 1л газ. Това не е ладов резервоар да ръждясва. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има...затова :D...всъщност има логика да са ми поизпуснали и амортисъорите :(....хм...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тествай ги с разлкащане на колата. Всеки по-стар шофер или читав майстор знае как става и може да ти помогне :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво де, аз съм 5 седан, с клатене амортисьорите изглеждат ок, преди 2г като смених пружините - също.Но вече кляка.Изводът за мен е че пружините си оказват влияние...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз мисля, че са си добре амортисъорите...най-вероятно ще сменя от ВТИ...само от това ли стават....хм...Акорд 1-ви път...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 Тампона над пружините на жабата и вече е stock suspenssion отзад....не е клекнала жаба - без амортисъори, без пружини и те така... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...