Jump to content
barsi

Трудно включва скоростите на студен двигател

Recommended Posts

Здравейте,Мойта англишманка пак откачи.Значи- до скоро си я карах с 10в40 в трансмисията и колата си бачкаше.Сега на -10,-15 гр. почна да включва трудно 1ва или 2ра. Трябваше да вкарам няколко пъти 3та или 4та и се оправяше.Това и на загасен и на запален мотор.Вчера ходих до Бултрако и си смених маслото в скоростите с оригинално. Вече на загасен мотор при всякакво положение си влизат като нови и няма никакви проблеми.На топъл мотор също.Слизам днес на обяд доволен, че скоростите са перфе и паля колата. Аха да вкарам 1ва и греда. Не иска. 2ра пак така. Стария трик 3та-4та и готово. Тръгнах, без да я чакам. Щом качи малко температура се оправи.Съединителя е на ок 40хил, френско Валео, коплект. Отделя си, откакто го монтирахме на под средата на хода на педала и не приплъзва или буксува.Течността на съединителя е нова. Смени ми я майсторчето преди месец. Спирачна течност дот4. Даже казанчето беше почистено и оставено да изсъхне. Има си течност. Не я губи. Не е кална. Течността си е една руска, карам си с нея от години и не само аз, но само аз имам ядове...Къде да търся проблема, че ме хващат лудите вече, а си ценя колата? Да не е помпа? Как да разбера горна или долна? Защо по дяволите само на студен мотор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Бултрако какво масло ти сложиха (10W40 , 75W80 или...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата да ме извини, но ще ползвам неговата тема, защото и аз имам едно запитване за маслото.Имам Аеродек с ровър 2,0I TD и от YACCO ми казаха в мотора да налея VX500 10W40, а в скоростната кутия VX600 5W40. Смених си маслата, проблем със скоростите нямам освен виенето, което чувам при всички скорости, а преди виеше само леко на пета. Да го сменям ли с друго това масло 5W40 ?Доколкото съм запознат, кутията е PG1.

Редактирано от Окич

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата да ме извини, но ще ползвам неговата тема, защото и аз имам едно запитване за маслото.Имам Аеродек с ровър 2,0I TD и от YACCO ми казаха в мотора да налея VX500 10W40, а в скоростната кутия VX600 5W40. Смених си маслата, проблем със скоростите нямам освен виенето, което чувам при всички скорости, а преди виеше само леко на пета. Да го сменям ли с друго това масло 5W40 ?Доколкото съм запознат, кутията е PG1.

Аз също съм с YACCO 5W40 в скоростите и нямам никакъв проблем вече около 7000км.Сивик,англичанка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Бултрако какво масло ти сложиха (10W40 , 75W80 или...)

Е как. Каквото е по каталог. 10в40. От тяхното. Ясно ми е , че и е студено на колата и трябва да я чакам, но не винаги мога и май ще се разглобяват помпите скоро...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам понеже в такива лицензирани сервизи съм виждал какви ли не гаври с клиентите и може да са ти сложили масло за скоростни кутии, а не каквото трябва.А за помпите, първо започва да отделя от долу съединителя а после отказва (поне при мен така се получи).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата да ме извини, но ще ползвам неговата тема, защото и аз имам едно запитване за маслото.Имам Аеродек с ровър 2,0I TD и от YACCO ми казаха в мотора да налея VX500 10W40, а в скоростната кутия VX600 5W40. Смених си маслата, проблем със скоростите нямам освен виенето, което чувам при всички скорости, а преди виеше само леко на пета. Да го сменям ли с друго това масло 5W40 ?Доколкото съм запознат, кутията е PG1.

MTF-94 това е твойто масло за скоростите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с англичанка, от както я купих съединителят приплъзва. Веднага смених завареното хидравлично масло, с ELF 10W40. Съответно при минусови температури, борява по-леко докато загрее. Но като цяло скоростите се сменят гладко, и съм нямал проблеми. Въпреки отиващият си съединител. Вие на 5 предавка. Вече може до обвиним и самата скоростна кутия, щото един бог знае, на колко километра е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...