Jump to content
Mickelangelo

Глупост / антифриз

Recommended Posts

Колеги направих глупост. Заради големите студове в казанчето за течноста за чистачки налях около 100 мл антифриз ( да вече знам че не трябва :( )защото беше замръзнало и мислех че ще се размрази . Та има ли начин да го измия без да го свалям някакъв препарат или друг начин защото сега когато пръсна и става мазило на прозореца ... когато изсъхне се оправя но в момента на пръскане .. става много лошо .. Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че ще си отвориш по-голяма беля с препарати за неутрализиране на антифриза - според http://bg.wikipedia....%BE%D0%B2%D0%B0 - Етиленгликол (антифриз) се неутрализира с Етанол или Фомапизол , но съставките в антифриза /инхибиторите - забавители на корозията/ , които включват борати, фосфати, бензоати, нитрати, силикати, меркаптобензодиазол и толитриазол - понятие си нямам как , въпреки малкото им количество .

В течността за чистачки има миещи добавки, които разпенват и са разпенили антифриза - реакция между гликола от антифриза и алкохола от течността за чистачки .

Съвета ми е - сваляш /източваш течността ( свалянето е чрез демонтаж на шофьорският пластмасов подкалник и най-лесно - демонтаж на една от двете помпички ) , източването - 2 метра прозрачен маркуч в съда за течност всмукване с уста или помпичка ( без да го опитваме на вкус Публикувано изображение) , затапваме с прът края на маркуча , навеждаме под нивото на съда и на вън в снега .

За промиване ще е по - трудно , но на нови 4 литра течност за чистачки остатъка от старата течност по системата и този в маркучите мисля , че няма да им навреди .

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да стане по-лесно ако просто изпръска цялата течност някъде и наново напълни системата с вода която пак да изпръска и така няколко пъти? Има добавки които са за промивка на охладителната система и би трябвало да му свършат работа с премахването на антифриза,БГ вариантът на промивка(но само за самото казанче) се прави с морска сол и разредител AMB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С спирт разреден с вода и после изпръскване няма ли да стане ? ( без демонтиране ) просто в този студ не ми се правят експерименти с втвърдени пластмаси и тнт ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-лесният начин е да изпръскаш всичкото количество което е сега и си напълни течност за чистачки и си ти.Няма страшно няма какво да и стане на колата освен , че не виждаш когато пръснеш по стъклото в момента...Все за 20тина мин ще го изпръскаш всичкото количество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,Отиваш и си купуваш маркуч за въздух за риби от близкото зоохоби. 3 метра за 90ст или 1.2лв НАбутваш го до долу и всмукваш и го пускаш да си тече където и да е извън двигателния отсег/после да не смърди, не друго/. Докато чакаш/7-8мин макс/ си палиш колата да ти е топло и една цигара ако пушиш и помагаш като пърскаш по джама. като се източи сипи 1л готова течност и я изпръскай и си готов. После си сипваш каквото поискаш и си караш безгрижно.п.п. Добре, че не си си го сипал при маслото :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми се е случвалоимаш свръзка на маркуча върху едното бомбе,та откачаш от там и изпръскваш всичко,без да сваляш и купуваш нищо

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми се е случвалоимаш свръзка на маркуча върху едното бомбе,та откачаш от там и изпръскваш всичко,без да сваляш и купуваш нищо

Точно това направих .. ;) благодаря на всички .. пс: все още маца малко но след 2-3 изпръсквания ще се оправи ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...