Jump to content
CLERO

Как се управлява ЕГР

Recommended Posts

ЗдравеЙте, въпроса е следния, на моя автомобил егр не е само с вакуум, а и с няква електроника. Ако откача само вакуума, със сигУрност ли ще спре да работи, ще даде ли грешка и възможно ли е електрониката да го управлява, а не вакуума, но не иСкам да го свалям и да слагам ламарини. Търсих в търсачката но точно такава информация няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлява се и ел. и с вакуум.На един дизел го бяхме изолирали само от вакуума, но най сигурния начин е с плочка, като всичко друго си е закачено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси ти твоя изолирал ли си го и ако знаеш кажи някои сивик които няма заводски ЕГР система в смисал номер на двигател

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то до 2000 година няма сивик, който да има ЕГР освен икономичния втек, за дизеловия мотор на Rover, който се слага на англичанките не съм сигурен той май също има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е целта на това изолиране и има ли някаква файда от него ? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, щото с времето и натрупания нагар остава отворен или полу...http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=56498Има писано, но според мен без него е по-добре.http://en.wikipedia.org/wiki/Exhaust_gas_recirculation

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На D15Z6, икономичен витек съм пробвал да карам с изключена букса, ЕКУ-то така и не извади грешка. Не съм забелязал разлика в работата на мотора но пък и пробата беше за няколко километра. Може би и при тебе е аналогично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес сложих ламаринка между гарнитурата и клапана и го запуших и да ефект има не е нещо уаааааллл но има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако лампата на ЕГР-а свети трябва да се почистят от нагар главата , смукателните колектори и самия ЕГР аз така направих и вече 4000км. нямам никакъв проблем ,а преди това карах със светеща лампа на ЕГР-а две години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя е тая лампа на тоя ЕГР, колега? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...