Jump to content
Guest BlackSun

D16y2

Recommended Posts

Guest BlackSun

Колеги вярно ли е това че моторите D16Y2 Vtec след време правели елипси на цилиндрите и ставали масларки??? :D Това ми го спомена един от диагностиците в Дунев Мотор Спорт!И ми каза да съм я карал с хубаво масло (не че аз не го правя) поради тази причина!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

да, на 3тата смяна на сегментите, малко след първия милион км вече се усеща началото на неприятното износване на двигателя. но не съм чул някой да го е спряло това ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам d16y2 от година.От както съм сменил маслото не е паднало и милиметър. Системно каране в 4ервено студена може и да доведе до това!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 годино вече нито грам масло не мие изгорила до сега. Единствения проблем, е че чука сутрин като е студена като дизел, ама масло не гори, карам с 5/40. Един майстор аказа че са бутала ама аз си я карам и си върви перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 годино вече нито грам масло не мие изгорила до сега. Единствения проблем, е че чука сутрин като е студена като дизел, ама масло не гори, карам с 5/40. Един майстор аказа че са бутала ама аз си я карам и си върви перфектно.

да не би да иска реглаж на клапаните!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракането сутрин идва от пукнат изпускателен колектор. На майстора дето ти е казал че са бутала му прати много здраве.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, като се замисля май почна да се чува като си махнах катализатора и сложих тръба. А иначе по темата до сега не съм чул нищо лошо за тези двигатели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...