Jump to content
Stamenov

Del Sol VTi - от B16 към H22

Recommended Posts

Здравейте колеги, пак ме обхвана болата мисъл че колата ми вече ми е слаба и не ми доставя толкова голямо удоволствие и съответно трябва да се направи нещо по-въпроса, та мислил съм да правя моя мотор - първо беше атмосферен тунинг, после мислих за турбиниране след това пък за Swap на b18c6 или пък проект с блок b20, но в крайна сметка нещата се сведоха до варианта H22(200hp) swap :D с опция след време да съска. Та, ясно ми е, не ще е малък филма, но това ще бъде ако ще се прави нещо H22 ще е, и евентуално това ще се случва на пролет, до тогава обаче трябва да съм събрал инфо за това какво ми трябва какви проблеми ще срещна, трябва да съм си направил сметка за разходите защото все пак е криза -_- . Освен мотор, скорости, еку, карета, полуоски и тампони за Swap.... какво още е нужно, да отбележа че окачването е ВТИ. И има ли дел сол Х22 в България?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Х2Б фланци и можеш да си ползваш Б кутия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина има оферта да ползваш кутията от Б серия предполагам ще е по-добре. Аз пък те съветвам да погледнеш ето този проект за идеи, защото делсола и сивик 5 ген са със същият код на шасито EG, и имат много повече общи неща от колкото с рекс 2 ген, където за да се вкара голям мотор се реже предната маска. Помисли как да си запазиш хидравликата (В темата има вариант) и с какво ще спираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега... преди да си взема хонда, имах намерение да си купя DelSol и смятах да направя същия swap като твоята. Поразпитах дали някой в България е правил нещо такова и чух, че във Враца има такава кола. Ако искаш поразпитай колегите от Враца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wow,просто е невероятно..б16 / х22 ? аз бих казал к20/24,втория ми избор би бил хубава турбо система на б16 преди да дам толкова пари за х22 суап.колко коне може да сложиш на предно? ,ако целта не ти е само драг конете не са от такова голямо значение.в заключение х22 ми се вижда изключително нерантабилен вариант.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой, имаш перфектна база за турбо проект, който ще извади доста по голяма мощност от х22 в стоков вариант :)Защо не помислиш в/у това :)Финансовата гледна точка я слагам на първо място :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е решил Х22, евентуално съскащ след време!Иначе да надуе Б16-ката е най-евтиният и бърз вариант.Има много колеги с опит!Ще му промените решението май! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че H22 не е подходящ за турбо проет като това си е лично мое мнение и не го налагам на никой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите, само да вметна че ще продам моя мотор и тогава суап Н22, не мисля че да турбинирам Б16-ката ще ми е по-евтино защото от цената на суапа вадя това което ще взема от моя мотор. А първоначално ще си я карам стоково Н22. Ако си говорим в цифри може ли някой да ме ориентира на колко горе долу ще ми стъпи този суап със всичко включително и слагането за да си върви колата ако примерно Н22 със скорости, електроника, полуоски, карета ми е 2000?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото, че ако някой ден му замалее не може да пъхне афтърмаркет бутала вътре и да си раздава газ.Уж имало някви варианти ...но никой не рискува с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...