Jump to content
hunkpapa

Удари в окачването

Recommended Posts

Първо искам да поздравя всички защото съм тук от скоро и да им пожелая успешна и безаварийна нова година.Купих си Акорд 2.0тди преди 2 месеца и много му се радвам но като всяка 14 годишна кола не може без проблеми.В началото всичко беше перфектно във возията(по моите разбирания:D),но сега стана гадно отзад.И то само на железните легнали полицаи.Колкото и бавно да мина имам чувството че задната част на колата пада от 1 метър.И не говоря за някакво тропане ами направо за удари в бъбреците. Получава се страхотен удар.Викам амортисьори ама като я натискам на място потъват и като се изправи заспиват изглеждат даже по добре от предните.Възможно ли е такова нещо да се получава от нещо друго или има вероятност амортисьорите все пак да си са смяна?:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колга амортисьорите имат за цел да гасят вибрацията. Пружините ти са меки. Според мен трябва да се научиш да минаваш по-бавно и спокойно. Аз например нараво си спирам и докато слиза колата съм на спирачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз наистина минавам много бавно но в началото всичко си беше нормално.Възможно ли е пружините да омекнат толкова рязко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на сервиз да ти тестват амортисьорите - хувабите сервизи имат машина за шок-тест

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в сервиза на Хонда.Казаха ми че единия амортисьор е текнал но всичко друго е наред и даже че още не трябва да сменям нищо.На шок теста също казаха че амортисьорите са наред.Ходих и в друг сервиз казаха че всичко е наред.Моето впечатление е след като изклатих няколко коли на място и един джип :Dче моята е прекалено твърда отзад почти няма никакъв ход а в началото не беше така и единствения вариант е да имам блокирал амортисьор.Не виждам какво друго да направя освен да ги сменям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 сервиза , единият който е на хонда ти казват че няма нищо и ти ще сменяш.. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двете места ми казаха че ако има блокирал амортисьор те не могат да го установят без разглабяне.В Хонда казаха че наистина им се струва по твърда от нормалното но при прегледа не си личало да има нещо за смяна:(

От 2 сервиза , единият който е на хонда ти казват че няма нищо и ти ще сменяш.. :blink:

Редактирано от hunkpapa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е възможно леда, който се трупа по оказването да създава проблеми. От както заваля сняг и при мене предницата стана доста шумна. Днес докато си проверявах нивото на антифриза се опиташ да разклатя предницата и не успях. Не можах да натисна достатъчно силно и тя просто не помръдна, все едно няма пружини. След това погледнах всичко по оказването беше в лед. Та мисълта ми е, че натрупания лед може да създава проблеми на колегата. Това е моето скромно мнение нека по знаещите да се изкажат за коректността на твърдението ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се получи преди големите студове.Благодаря за мнението колега:)

Дали е възможно леда, който се трупа по оказването да създава проблеми. От както заваля сняг и при мене предницата стана доста шумна. Днес докато си проверявах нивото на антифриза се опиташ да разклатя предницата и не успях. Не можах да натисна достатъчно силно и тя просто не помръдна, все едно няма пружини. След това погледнах всичко по оказването беше в лед. Та мисълта ми е, че натрупания лед може да създава проблеми на колегата. Това е моето скромно мнение нека по знаещите да се изкажат за коректността на твърдението ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...