Jump to content
Araba

осветление на табло,Акорд 1996г. 1,8es

Recommended Posts

Здраейте колеги,искам да попитам някой сменял ли е крушки на арматурното таблото на Акорд 96г.1,8es.Забелязвам,че в средата на таблото осветлението е слабо и мисля че иам изгорели крушки.Интересувам се дали смаянта и разглобяването на таблото става лесно,какви са кушките и какво може да се подобри за по-силно осветление.Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега свалянето на таблото не е много трудно но иска време и малко нержи :) буташ волана на долу,развиваш видиите кото са горе на таблото,вадиш внимателно таблото като разкачаш буксите на круиза,подгряването на задно стакло и фар мъгла.след това самото табло с циферблата и закрепено с букса издарпваш към теб и ще излезе!крушките за отзад!може да ги смениш с диодни крушки с бяла сжетлина гаранция ще шредаде по добра визия!такива крушки можеш да намериш на много места ако не се сещаш пиши на ЛС и ще ти кажа каде!внимаваи с щипките по таблото като го вадиш,в студено преме са по трошливи :) пиши ни как си се справил!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се опитах да го сваля развих двете болчета мръдна малко в горния край и се запъна.....Подърпвам поклащам не ще повече достраша ме и си го върнах обратно.И си остана с изгорели крушки:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега драсни некой ред като направиш процедурата да кажеш как е станало,а ако има и некоя друга снимка направо безценно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз ще се радвам да разбера точно как става:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бладодаря Жоро ,за изчерпателния отговор.Мисля колеги като се постопли да я свърша тази работа,за да не строщшим някоя щипка.Задължително ще пиша какво е станало,пожелавам и на вас успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти още една идея,продават се никелирани рингове за таблото като го разглобиш може да сложиш много ефектно става!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти още една идея,продават се никелирани рингове за таблото като го разглобиш може да сложиш много ефектно става!

нямам и идея какви са тези никелирани рингове.Аз по принцип съм ценител на оригиналното изпълнение(заводското),незнам ако взема малко по-мощни крушки дали ще светне по-добре? А всъщност,някой знае ли какви са крушките и колко са на брой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките са 5 на брой (на спомен) и могат да се вадят от цокъла (дърпаш я малко по силно и тя си излиза), обаче самия размер им е малко по-голям. Аз имах същия проблем и питах насам-натам, но най-надеждно е да отидеш в представителство на Хонда, там ги имат. Успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...