Jump to content
vpavlov

Сивик '95 1,5 VTEC- E, D15Z3 (англичанка)

Recommended Posts

Здравейте колеги.Изчетох доста теми по въпроса и донякъде успяха да ми помогнат.Колата не ще да запали.Правих диагностика(няма грешки), смених свещите, датчиците работят, бензиновата помпа работи, смених филтрите и маслото, презапоих релето, кабелите и дистрибуторната капачка бяха ок и ми останаха бобина и комутатор, от нещата който прочетох в повечето теми.Вчера смених и бобината, и при слагането на новата бобина запали от раз.Днес обаче пак ме изненада неприятно като историята се повтори и отново неще да пали.Утре ще опитам да замеря комутатора. Възможно ли е той да ми прави проблема или да е изгоряла пак бобината от нещо? Четох че бобина може да изгори комутатор, но обратното не можело...не съм много на ясно с нещата все още и се извинявам ако въпросите ми са "тъпи".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема подобна на твоята в която се обясняваше как всичко е сменено а това което не е сменено работело и в крайна сметка се оказа капачка и палец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видимо изглеждат ок.Има ли как да ги проверя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има малки пукнатини по капачката е почти невъзможно да се провери поне според мен.Провери по темите и мисля , че ще намериш тази която ти трябва.Няма ли близко сервиз да идеш и да проверите с майстора с/у 10-15 лв какъв е проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаха я няколко.Проверяваха уж ... и стигнахме до бобината.Дали е възможно да са ми дали някоя дефектирала или незнайно защо пак да е изгоряла? Защото запали от раз като я сменихме, а преди това нямаше никакъв шанс...и сега пак е на старото положение.Ако някой от колегите знае майстор в Перник който може да помогне...ще съм му много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...