Jump to content
schnapps

Шум от двигателя при студен старт

Recommended Posts

От скоро време се чува едно тракане,т.е не мога да го опиша точно какъв е шума при студен двигател. Например паля колата сутринта,тръгвам след 1 минута и при връщане на газта (най-вече на по-голяма предавка) се чува едно тракане,много леко и ненатрапчиво,но се чува.След като колата стигне оптимален режим на температура (даже още на 40-50 градуса)този шум от двигателя изчезва.Тези дни сменях термостат и при смяната накарах майстора да направи и реглаж на клапаните но шума остана,като според него промлема не е от там,но не се наема с "прогноза" . Колата е с газов инжекцион и още нещо,след смяната на маслото преди 5500 км (Кастрол 10-40) колата стана малко по-шумна и ми идват едни мисли,че съм взел някой як ментак ,ама.... Та някой сблъсквал ли се е с нещо подобно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може филтъра да ти е ментак и да не държи налягане и докато качи масло и тъка да трака . Най-вероятно е от маслото , както ми каза един колега преди кастрола е най-лошия избор за Хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че Кастрол се слага в Хонда преди да пуснат "Хонда масло" , така че незнам защо точно Кастрол да е лошо масло ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че Кастрол се слага в Хонда преди да пуснат "Хонда масло" , така че незнам защо точно Кастрол да е лошо масло ?

Защото това масло което се слага в завода първоначално не е като това което се продава тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , прав си колега.Просто казвам , че Кастрол е добро масло а това че тук само на кутията пише това е друг въпроса :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Прелюд се обслужва в Хонда сервиз (за маслата говоря. При палене сега в студа мотора е доста шумен първите 10 15 минути. Обчсниха ми мом4етата че е нормално при този студ и незагрят двигател да е малко по-шумен от обикновено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен с това.Зависи от маслото какво е и зависи какви части ползваш ( ролки , ремъци , водна помпа ).При мен работи еднакво безшумно и на студено и на топло.Друг е въпроса ти какво разбираш под "шумно".Знаеш , че нямаме добра шумоизолация като цяло ;)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз карам такова животно ама мисля че е от маслото - защото аз пробвах на моя прелюд няколко масла и имаше бая голяма разлика - GM 5W30 с бошовски филтър - сутрин като я запаля проблеми никакви ното чука нито нищо, посля като стигне 90 градуса и като съм я понапънал малко започваше да издава странен шум на празен ход леко да се чува чукане. това става след като колата е минала 200км от смяната и някаде към 300 км пробег започна да изчезва маслото, започна да го изкарва през ауспуха. от там точа маслото слагам 10W40 пак GM с нов филтър (пак бошовски) и пак същата дандания и си помислих че съм скапал мотора вече. реших да проввам с друго масло 10W40 YACCO пак с нов филтър - и интересното е че колата спря да го гори , спря да издава странното почукване и сега колкото и тормозя проблеми никакви и единствено е загубила около 50 - 60 грама маслко защото тече от делкото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята издава лек шум при студен старт но го усещам като малко по-голяма хлабина на клапаните и то само ако е над 2хил.оборота,т.е. ако я карам.След 2-3мин.работа шума изчезва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема почти изчезна след.....след смяна на масло,махнах Кастрола и взех Лики Моли 10-40.Извод:внимавайте с маслата,пък и силно се надявам да е било нещо в началото и да нямам проблем за в бъдеще от това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около месец чета разни тема за такива тракания,чукания и теми за масла,и стигнах до извода,че на следващата смяна ще махна кастрола и ще сложа мотул.Много негативни мнения чувам за кастрола(поне този който се продава тук).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно негативно мнение от мен и за liqui moly ... верно, колата ми не е първа младост, ама тва 10w40 в синята туба го погорва бая добре. За 10 000 минати дотук съм "долял" 3.5 литра от тва "масло" Повече от карането ми е градско до 2000 оборота и извънградско strictly пенсионерската - на 5-та с 90-100... Втора смяна карам с него. Преди това карах с Motul 6100 и доливах 1.5 литра максимум между смяна на масло. Минах на liqui заради цената ... Отказвам се от него заради качеството му. Те тва е дето имах да кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам добро мнение за liqui moly. От 3 год. карам само с POLYTRON 10 W40 и съм много доволен.Колата ми е на 365 000км и мисля,че е много по тиха с това масло.

Лично мнение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...