Jump to content
Red Line

Въпроси относно Б1 категория в София

Recommended Posts

Здравейте колеги след близо месец започвам курсовете за Б1 и поневе в софия я предлагат само автошкола василеви искам да попитам горе долу какви пари са ми нужни и как протичат курсовете . На мен ми казаха около 500 лв но искам да попитам ако някой се е изправял пред изкарване на Б1 категорията :lol: . Ако някой е чувал за тези василеви някакви отзиви да казва или пък ако знае подробности плащания и т.н.т. Извинете за загубата на време но съм в еофлория и искам да знам подробостите :D както се казва дребния шрифт на етикета ако има такъв .Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че само при "Василеви" може да изкараш В1?Живея близо до офиса им и доста често виждам как инструкторите правят доста нагли нарушения. Иначе като качество на обучение не знам как са, но и няма май голямо значение ;) Аз от моя инструктор съм запомнил само, че гъзарите карат бавно. Как ще видят иначе колко ти е хубава колата :P

Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам василеви са единствени представители в софия за Б1. Иначе до колата най вероятно ще е прелюд 4ген "Че най много се доближава до 550-те кила по закон" ама мания какво да се прави :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не бях чувал за Б1 категория, но като попрочетох малко ми става ясно, че май и полицаите не знаят какво точно е това.(подкатегория Б1) - триколесни и четериколесни моторни превозни средства с електрозадвижване или двигател с вътрешно горене с работен обем над 50куб. см и конструктивна максимална скорост над 45 км/ч, чиято маса без товар ненадвишава 550кг. Доколкото си мисля АТВ-тата също спадат към тази категория. Възраст за Б1 категория - 17 години. Обаче значи ли това че като навършиш 18 години ти дават нормална Б категория или отново трябва да се явяваш на изпит по кормуване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Категория B1 (Б1) - Малка кола (четириколесни моторни средства), с обем на двигателя над 50 кубика, скорост над 45 километра и с маса не по голяма от 550 килограма.Целта на курса е курсистът да започне шофьорския курс по-рано, в удобно за него време, навършвайки 16 годинии 9 месеца. Притежателят на категория B1 (Б1) взима категория B (Б) при навършени 18 години. За да започнете курса за категория В1 (Б1) се изискват навършени 16 години и 9 месеца, и копие от диплома за завършено основно образование. Курсът включва теоретична и практическа подготовка . Управлението на автомобила се провежда на полигон, в населено и извън населено място. Теоретичният изпит е писмен. Решават се две изпитни листовки от общо 60 въпроса с разрешени не повече от пет грешни отговора. Практическият изпит се състои от управление в населено място.Завършилите при нас категория "В1" (Б1), навършвайки 17год. и 9 месеца се явяват на теоритичен и практически изпит и придобиват категория "B" без да плащат курс (Поне при василеви)И одговорът на имейла ми към тях "Цената за кат. В 1 е 600 лв. Курсът се състои от теоритично и практическо обучение."По телефона ми казаха ,че ако всичко протече нормално за месец и половина се взима категорията. В края на месец Януари я започвам и да се надяваме че ще мине както трябва :rolleyes::)

Редактирано от 5g_CiviC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И каква е файдата от това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набутвация е файдата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файдата е ,че 1 няма да карам без книжка :lol: 2 че ще си карам хонделата с кеф една година по рано поне от моя гледна точка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години, колега. Може ли да обясниш, как по-точно ще си караш колата? До колкото прочетох в темата имаш право да караш МПС до 550кг. или се бъркам??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, разбрал си, ще кара в нарушение.А това, че ще има книжка за друга категория е друг въпрос, защото една кола 550 кила е по-малка и по-маневрена от една 1 тон(а Prelude 4 Gen е 1200 кила), освен това на същото основание всеки може да кара следващата категория превозно средство, след като все пак има книжка.Вече е въпрос дали като го спрат ще му правят проблем за това му нарушение и дали знаят Б1 каква категория е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Общо взето тая Б1 категория е да ти вземат парите, а после се спасявай ако чичко полицай те хване.. Поредната простотия. Към колегата автор. Потърпи още няколко месеца и направо си изкарай нормална книжка, че да ти е спокойно! :) Поздрави! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да земеш Б1 и после да караш с надеждата да не те хванат е се едно да си караш без книжка и пак да се надяваш да не те хванат ?? не е ли така :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е :D но поне повечето полицаи не знаят за какво иде реч или ако се заядат ще напишат акт за превишени кила на превозното средство (нещо от този род) В момента имам сивик 5г Д15Б2 и от школата казаха че не е проблем, но все се оглеждам към прелюдите или към дел солите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли мислиш, че полицаите са толкова тъпи и не знаят какво е това "книжка Категория Б1".....А какво става в момента, в който ти разбереш, че полицаят, който те проверява е наясно с категорията, и в същия момент той разбере, че 4,5 метровият ти прелюд е два пъти по-тежък от допустимото. Според мен актът ще е като за каране без книжка.....Ама ти си знаеш де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...