Jump to content
РадославКз

D16A6 mini-mi vs.D16Y7

Recommended Posts

Колеги,влязох в спор с един колега,коя кола ще е по-бърза на 400 метра-Д16А6 мини-ми в 4-та хеч,или Д16У7 в 6-та купе?Аз казвам,че по-бързо е купето,нищо,че няма витек и е по-тежко,а он си знае,че била хеча и,че купето не можело да вдигне 150км.ч. за 400 метра,а аз казвам,че ги вдига с лекота.....Моля дайте мнения!!!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи банално, ама колкото и мнения да се напишат, докато не ги замерите са просто празни приказки и спорове:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 км/ч с лекота ? На гошо саксото даде на сливен 16 сек и 150 км/ч ;) Така че сам прецени y7 дали е там някаде, просто давам база за сравнение на кола която знаеш как върви :)

Редактирано от fresh4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето "най-теоретично" мнение е че, купето ще припада с много.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата на 400м ще е около 1 автовоз в полза на 4-ката хеч ;) Говоря от личен опит :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе да, купето бие!

  • Нагоре 1
  • Надолу 14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова купе на 400м вървеше 2-3 коли зад Д13ката ми, а А6цата на Радо (мини-ми) върви горе долу толкова срещу сегашната ми конфигурация :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоето естествено че ще бие!!! :lol::blink::lol: Но всички други припадат!

:D :D :D добра логика брат :lol:
  • Нагоре 2
  • Надолу 15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоето естествено че ще бие!!! :lol::blink::lol: Но всички други припадат!

То за това купе става въпрос,днес Рула цчл ден ме убеждава,че е 15,9 секундна кола и вдига 150км.ч на 400м и аз понеже чакам софрата,раздувам ги и му обяснявам,че тва не може да стане,че аз със мини-ми-то не знам дали ще ги направя.......Ама не и не.....
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто купе е извънземно!

  • Нагоре 1
  • Надолу 16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама точно като извънземните е,никой не ги е виждал,няма клипове с тях,само блаженните вярващи ги прехвалват.....

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеча бие на 100%По лек е,а и А6-цата си е сериозна моторетка !

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 150 км/ч на 400 м може и да ги направи не съм сигурен с мойто колко точно правя, но е някаде там, но според мен такъв двигател сложен в 4ка, която е доста по лека от купето на 6та ген. ще победи почти на 100%.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама точно като извънземните е,никой не ги е виждал,няма клипове с тях,само блаженните вярващи ги прехвалват.....

И в Пловдив така ми разправяха и после единствения, който пожела старт припадна. Иначе си исках аз старт с една б18-ка, която ме би с 2-3 коли (това с б18-ката беше преди година и половина, аз с 15-ки, той с 14-ки, б18-ката е присадена в д14-кова англичанка и беше след частичн ремонт на мотора).п.п. принципно спора беше дали на 400м съм 15.9 и дали терминалната ми е малко под 150. Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1
  • Надолу 15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек почваш да говориш вече някакви небивалици, нали и аз карам такова купе знам колко върви. Ти вече почна да разтрелваш ВТИ-ки с него :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата с б18-ката е регистриран във форума, ако има нещо, което не е така ще каже, а това че ти караш купе с у7-ца съвсем не означава, че върви колкото мойто. Нито знаеш кво е правено по мойта кола, нито си я виждал. Като качих клип как бия 16.3 кола пак имаше обяснения, че не било реално и то от "хондаджиите", а опелджиите казаха "евала". Ебати сплотения форум :dry:

  • Нагоре 1
  • Надолу 16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да е правено по нея, колко мислиш, че ще върви това да не ти е кой знай какъв двигател.П.П Ако някой колега иска да се възполва сега е момента, продавам си двигателя :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой със сток б16-ка в 6ген иска може да замерим ;)Що се отася со теб викторе, май забрави, че си толкова ляв в ръцете, че и всмукател от з6 не можа да си качиш и сега го продаваш. Тая кола не ми е приоритет да я правя да върви, просто леко сме и подобрили динамиката.

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1
  • Надолу 17

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой човек не съм толкова схванат в ръцете с тях си вадя и хляба, а просто реших че ще сменям двигателя, а няма да бия б16-ки и 18-ки със y7-цата ;), така че ако обичаш не говори за работи, които незнаеш как стоят. А ти продължавай да си живееш в измисления свят където д16у7 е двигателя, който е способен да победи всичко :D

Редактирано от v1k7or
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно де, не можеш да си направиш мотора и затова го сменяш :lol:

  • Нагоре 1
  • Надолу 15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не просто гледам по реалистично на нещата не може всички да бием вти-ки и тем подобни с такъв галактически известен двигател, като твоя. Той е нещо специално, който само ти можеш да притежаваш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tема без смисъл . 4ката ще размaжe купето ... особено с Y7 всмукател :D

Редактирано от Dragi4
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де защо спорите,паля моята Д16А6 и отивам до Панагюрище да се замеря с колегата "rulemaker",с на Радослав колата вървя малко зад него :),така че смятам ще има някакви изводи след гонката.п.п.щях да забравя наздраве и весело прекарване на коледните празници

Редактирано от nastezatelq
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз залагам за а6-цата ако е сток предвиждам поне 2 коли в нейна полза а ако е добре направена х 2 на шифт :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де защо спорите,паля моята Д16А6 и отивам до Панагюрище да се замеря с колегата "rulemaker",с на Радослав колата вървя малко зад него :),така че смятам ще има някакви изводи след гонката.п.п.щях да забравя наздраве и весело прекарване на коледните празници

Е това е приказка, евала!
  • Нагоре 1
  • Надолу 13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между 16сек коли с терминална около 140 е 0.1сек = 1кола, копирах ти и линк от тема в която пича с аудито дето би рибата също го казва, а той рабира от времена малко повече от теб и твойте алгебрични сметки, дето и по тях пак аз излязох прав. След това иска клип дето на дневния километраж да се вижда на 400-тния метър с каква терминална съм и кво излезе бех със малко над 150, но на старта леко превъртам гуми и затова го зачитам че на 400-тния метрър съм малко под 150км/ч. После ти дадох клип дето отнасям с 5 коли, кола която сток дава на 400м 16.3, а тая беше и с чип. Като не вярваш на видяното, заповядай, за да го видиш с очите си. Хубавото е че от днес в града има Сивик 4ген ВТ и ако пича се навие ще замерим с него и с клип, за да се спреш със глупостите.

  • Нагоре 1
  • Надолу 18

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Менове,хубава е да запазвате добрия и приятелски тон!Зимата ще е дълга и виртуалните закани безброй :lol: Весела Коледа!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето по тея каталози дават пълни глупости за някои коли,прелюд х23 15.8-16.0,сток такова време-няма такъв филм 16.2+++++++ е реалното.Лятото се пусках с няква бора 204к.с дават я 15.4 на 400м,ама беше 4-5 коли назад на 400м с/у мене :) Т.е трудно е да се каже коя кола колко е без да се замери на нещо сравнително читаво :)ps.живи и здрави да сглобя мотора напролет и ще може да направим стартове и с/у най силните д15/16ки атмосферки :)пс2. Весела Коледа!

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам ти и тука,Руле,заповядай,ще видим кое как е!Срещу това ВТ....дано не гори много масло....,че ще се удошиш,няма да можеш изадния номер да му видиш.Сметките ти са криви,доказах ти го,а клипа ти е менте,тръгваш по-рано,а това за калибра 150 коня,всеки ги знае колко бягат.А за дневния километраж,по това надолнище аз за 400м ще вдигна 170....

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: :lol: :lol: аз знам колко ми върви колата, ти не вярваш. Ако тръгна да доказвам на всеки като теб каква ми е трминалната на 400м и колко ми е времето трябва да обиколя цяла България. Като ме предизвикваш е редно ти да дойдеш, като не вярваш ела и се убеди сам, като мислш че старта с с20хе-то не е реален вляз в опел форума и питай ванко_хе колко старта направихме и какъв беше резултата при тях. Преглътни го, терминалната ми е малко под 150 и съм в 15-ките, другия вариант е да ми пратите един г-тек и да дам 15.5 с него, щото той нали дава малко по-оптимистични времена.
  • Нагоре 1
  • Надолу 12

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не греша 6та купе тежи около или повече от тон и 50кг, а четворката е на 900 някъде.Д16-мини ще изяде У7 както и да го гледаме. Дори ми е странно, че има противоположни мнения.Иначе тая У7ца нещо много прехвалена ми се вижда. 150 терминална за сток двигател ми се вижда абсурд.Рулмейкърската може и да върви, ама всяка средностатистическа най-вероятно е бавна като дебел гъз.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...добре де няма ли някой живеещ близо до Рулмейкър с бърза хонда да се замерите и да се свършват тия спорове ...все пак спора дали му върви колата не е от вчера дайте ако трябва да съберем пари от форума за едно състезание Рулмейкър vs ..... :cool:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За инфо как сървя срещу присадена б18-ка се обърнете към колегата ocean от Пловдив, преди година, година и половина правихме стартове с него.

  • Нагоре 1
  • Надолу 12

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте значи моята е д15 б2 щом толкова много върви когато се стопли времето отговарям да видим наистина ли е така или са само приказки :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: :lol: @ITI може да вземете и на брат ти колата с нея да пробвате също :lol: :lol: Я качи един клип на ускорение да ги сравним с на колегата купето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...