Jump to content
archer

Трансмисионно масло - спецификации

Recommended Posts

Здравейте,някой може ли да даде информация за спецификациите на маслото което Хонда използват в трансмисиите си (код за вискозитета по SAE би било чудесно). По специално ме интересува за ръчни трансмисии.Не съм доволен от начина по който ми превключват скоростите и мисля да пробвам друго трансмисионно масло.Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти какво масло ползваш в момента и кога за последно го сменя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda MTF...уж. Сменях го преди година. Извън града няма проблем, но в града и особено сутрин се усеща леко престъргване на скоростния лост на някой предавки.Виждал съм същото нещо на VW Caddy и след смяна с друго масло - престъргването изчезна напълно. Между другото току що видях в менуала за Прелюда:Manual Transmission:API Service Grade: SF or SGSAE viscosity:1 0 W - 3 0 or 1 O W - 4 0Automatic Transmission:Honda Premium Formula Aulomatic TransmissionFluid or an equivalent DEXRON 2 Automatictransmission fluid

Редактирано от archer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами можеш да караш и със 10W40 двигателно масло, но е малко съмнително да се оправи от това щом със MTF -а е зле работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно че с HONDA MTF е най добре.Но е хубаво ако някой е знае вискозитета на това масло да сподели.Защото тези от HONDA постоянно му вдигат цената

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях зимата с 15W40 и докато загрееше имах проблеми сега 2-ра зима съм с евтино опелско 5W30 и съм доволен.Няма да се учудя ако това е вискозитета на хондовото.Сложи в фризера(-18 градуса) хондово и например 5W30 и ако гъстотата им е еднаква значи е нещо подобно, може и да е 5W40. това е сравнение за първата цифра за 2-рата ги позагрей еднакво и пак ги сравни по гъстота и после пиши тук резултата за да го сложат в важни тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с мотоциклетно двигателно масло Аджип Хай-тех 5 в 40 пълна синтетика(има добавка за скорости и многодисков съединител в маслена баня). Вече втора година скоростите са добре и зиме и лете. Преди това не знам какво е било , но като го източих ми се стори по-рядко от 10 в 40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха да карам със същото масло което е в двигателя тоест 10W40 /mobil super s/ и с такова карам де...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...