Jump to content
moonkey

Шум в мотора "щракане"

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам едно "щракане" в мотора,колата е Сивик '93 д16з6.Получава се между 1500-2000 оборота с много леко подаване на гас или с опъната ръчна и опит да се потегли.При форсиране и минаване на тези обороти не се чува.Като е топла колата пак го има "щракането" , но е доста по трудно уловимо,дори и с опъната ръчна и опит да тръгнеш.Въпросът ми е дали са лагери или нещо друго.Само да кажа колата я карам така от лятото и доста често ходи в червеното,шума си е същия и не се е увеличил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в сервиз да я чуе "майстор" и каза,че по му приличал звука на бутало (може да е имал предвид бутален болт незнам) от колкото от лагери,но пак не бил сигурен.Каза,че ако били лагери щели да задерат до сега или пък щели да се чуват при по високи обороти.А а и човека вика карай така не е нещо страшно,може още много да те кара така колата.Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм със същия проблем които си описал от една година карам колата така.Един приятел който работи в сервиз на субаро я чу и ми каза че е бутало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за линка Sebulba.Прочетох темата на колегата,само не можах да чуя шумът,който е имал от мотора дали е като моя,защото темата е стара и линка към видеото е изтекъл.Дано не се окаже и при мен такъв проблема,ама като гледам май на там отиват нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

moonkey надявам се да нямаш проблемите като колегата от форума ТРАКАНЕТО му е било най-малкия проблем :lol: "Причините са че губи постоянно антифриз, трака като дизел, постоянно е омаслена от гарнитурата на капака и не на последно място неравномерна работа на двигателя"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим тракането,което е между 1500-2000 оборота,моторът ми работи супер не прекъсва не е омаслен и като мощност си е същия.Като е загрял и работи на място в купето се чува се едно рабти дизел,обаче като дигна капака този звук го няма и моторът си работи съвсем нормално.Сигурно някъде нещо опира по купето и затова да е така.Както и да е това не ме притеснява,притясняваме ТРАКАНЕТО за което и е темата.Просто исках да разбера дали шумът от мотора на колегата е като моя.Мисля като вариант да пробвам с някаква добавка ама нeзнам да не вземе да запуши нещо и да стане по зле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

moonkey надявам се да нямаш проблемите като колегата от форума ТРАКАНЕТО му е било най-малкия проблем :lol:

"Причините са че губи постоянно антифриз, трака като дизел, постоянно е омаслена от гарнитурата на капака и не на последно място неравномерна работа на двигателя"

 

Кво прайме - чешаме си пръстчетата ли?

moonkey, май като твоя тракаше - забравил съм, но Момчил може да помни - ника му май и тук е същия като оня от линка.

С добавки няма да стане, разглобяване си трябва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на мен така ми се струва,че нищо положително няма да стане с добавка,ама нали надеждата умира последна и мисля да пробвам.Пък и финикийските знаци не са ми в излишък в момента и не мога да предприемам ремонтни действия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи му добавки баш те на тоя двигател :dry: и ша го разбиеш като битълсите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно имаш в предвид,нещо с втек-а ли да стане.Защото и това ми мина през ума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От добавката или няма да има ефект или най-много да ти скапе качествата на маслото и да ти дозадръсти двигателя. В ръководствата на Хонда пише против тия добавки.П.С. На мен също като на човека с Ровъра ми омаслява от гарнитурата на капака постоянно, даже през един от болтовете на главата излиза. Не виждам това какво отношение има към скапването на двигателя.Имах друга марка кола и на нея в продължение на 7 години всеки път като запали студена имаше тракане, което изчезва много бързо със загряването. Към края на тия 7г тракането стана постоянно, дори на загрял двг и колата вече нямаше мощост, въпреки това не изчезваше по много масло. Според няколко майстора проблемът им звучал като бутален болт или бутало.Искам да кажа, че ако тракането не се усилва и променя можеш да караш и доста години, особено ако не караш нонстоп в "лютеницата", а след това - нов двигател. Другият вариант е да отваряш двигаеля веднага, да поръчваш части и да сменяш разни лагери и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за съветите колеги.Отказахте ме от добавки,категорично няма да сипвам нищо.Смятам да я карам така за сега и ако почне да се усилва шумът тогава да се ходи на доктор пък каквото стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега клапаните гледал ли си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега понеже не си писал да ли си проверил клапаните .И мойта имаше шум на тия обороти но след реглаж на клапаните изчезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно тракането ти на празен ход - махни си горивния филтър заедно с планката от купето. Захваната е с 3-4 болта...маха се за 2 минути. Остави ги да висят свободно в коша. Запали колата и би трябвало да е изчезнал дизеловият шум :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

REDJI11 не съм гледал клапаните ама и не мисля,че е от тях понеже се чува само при натоварване на мотора,може и да греша незнам,но все пак ще се погледнат.На колко се регулират?

Radeon4o мерси за съвета ще пробвам.

Редактирано от moonkey

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...