Jump to content
Lukov

Въпрос за спирачки

Recommended Posts

Здравейте, първо да започна с това, че нямам идея какви са накладките които имам сега, но свършиха за 50 000км. Когато чух ония гадни ламаринки да свистят отначало се стреснах защото сърцаше само на лявото колело и само при ляв завой. В последствие започна да скърца и когато карам на право, но никога в десен завой. Това е много странно. Ако някой може да ми обясни защо става така ще е добре. Другия ми въпрос е свързан с дисковете - понеже са набраздени и имат лек ръб може ли да се минат на струг да станах глади? Вярно ли е, че имат някаква фабрична кривина която връща обратно накладките след натискане на спирачките? Ако неможе на струг, тая машинка PRO CUT може ли да ги оправи и имали такава в Шумен, Варна или Пловдив(защото ще идвам в сряда). Какви трябва да са накладките на 6-та ген. Д14а3/4? Днес ми показаха два вида с ухо посредата и без ухо(моите са без ухо, но апарата има дупка в средата)? Кажете точно каква марка да взема на цена 60-80лв? Много ви благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за марка мога да ти препорачам или феродо или трв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или Кашияма. Меки и спират брутално. Малко са по-лесни за прегряване, но дори и тогава после се самопоправят по-бързо. Аз съм с кашияма на едната и напролет и на другата. Нема такава накладка. Англичанката 1ва и прекъсвач. Скачам на спирачката и съединителя и колата е спряла, а мотора още е на ок 4к на оборотомера :lol: п.п.50к за накладки си е нормално. Виж дисковете колко са дебели и ръба ако е 2-3мм може да карат още. Само първите 500км спирай по-леко да улегнат :cool: Можеш и с една шкурка средна едрина да им вземеш на външния ръб на накладките по малко . ;)

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен Кашияма е добър избор.Сравнявам ги с оригиналните продавани за Honda и определено Кашияма са по-добри - в сферата на ежедневното шофиране.Освен това: Кашияма 80 лв. Honda (не си спомням оригиналния производител) 240 лв.П.П. В руски форуми обаче се оплакват, че Кашияма свирят, досега не съм го забелязал, но може и да започнат.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :) вчера си сложих текстар от ауто плюс за 57лв което си е супер. Следващите ще са EBC ;) Обаче никой не ми отговори на въпроса защо скърцаха само в определен завой? Примерно скърцаха когато завивам на ляво, леко когато карам на право и никога в десен завой...Нали уж спирачния апарат е фиксиран и не се мести и не се влияе от това на къде завивам ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :) вчера си сложих текстар от ауто плюс за 57лв което си е супер. Следващите ще са EBC ;) Обаче никой не ми отговори на въпроса защо скърцаха само в определен завой? Примерно скърцаха когато завивам на ляво, леко когато карам на право и никога в десен завой...Нали уж спирачния апарат е фиксиран и не се мести и не се влияе от това на къде завивам ..

може да са ти разбити вода4ите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм изчел всички отговори но бързам да пиша как си изпатих :(Колега шлайфах си дисковете понеже бяха много зле, на вълнички за да спестя някой лев, и после сложих нови накладки.....обаче....Едната лагер главина за около няма и 10к. вече е с луфт...прави си изводиШлайфаха ми дисковете в сервиза на Ратола с някаква машина за шлайфане не зная колко е по добрая тая ПРО КЪТ ама 2 диска нови са по евтини от два диска и 2 лагер главини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...