Jump to content
kazadores

Размери спирачни помпи и дискове за 5 ген

Recommended Posts

Здравейте колеги,предстои ми обслужване на цялата спирачна система.КОлата е 5 ген купе.7/8 помпа,262 дискове отпред и големи барабани отзад.В момента имам въздух в системата и явно гумичките на помпата са за смяна,понеже педала ми потъва на светофарите и е доста мек като цяло.По-нататък ще сложа евентуално дискове отзад и се интересувах по темата.Мислех да сложа и помпа 15/16 от VTi,но като се поразрових по теми и форуми,забелязах,че този размер помпа се слага само на коли с АБС.Видях също,че на топ изпълнението на хеч-а за япония SIR - няма АБС и съответно помпата е с малкото казанче,което ме довежда на мисълта че е 7/8.Предполагам,че и той е с 262 спирачки отпред.Не ми се набиват грешни пари да купувам помпа,която ще е на старо и няма да е ясно в какво състояние е преди да се сложи на колата,трябва и тръбички да се преправят и т.н...та мисълта ми беше дали да не си сервизирам помпата 7/8 и по-нтатък да сменя само разпределителя и да сложа дискове отзад.Ако някой го е правил и знае как спират такива спирачки нека сподели.Има 2 варианта СИР-а да е с малки дискове отпред или да има помпа 15/16 с малко казанче.Ако някой има инфо по въпроса също ще е от полза :) Благодаря и поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега беше направил конверсия към задни дискове на ЕГ4 и беше сложил помпа от примера б14 ср20де. Тя е паснала перфектно и е 15/16. Не съм чул да има проблеми. Колата се караше написта.

Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се ослушвам за тая процедура (със абсолютно същата кола и спирачки съм). От Кало разбрах един "пиниз", но иска малко преправяне - помпа от 6-та сивик, д14, тя е 15/16 без ABS, но тръбъчките са разположени другояче и ще трябва да се преправят. Лошото е, че доколкото разбрах си трябва специална машинка за тая работа. Все още разучавам и инфото ми може да не е съвсем коректно, така че поправете ме ако греша. А относно помпа 7/8 - има опасност педалът да започне да хваща много ниско и лигаво, но не съм пробвал на собствен гръб, така че...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помпа от кончерто с Д16 предни дискови 262 и 240 задни също става на сивик 5 ген също става и от роувъри 216 с хонда двигатели Д16 същата история 262 от пред и 240 ;)отзадека без преправяне на тръби и подобни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно преди няколко дни гледах на един приятел на кончертото помпата.Той е както казва колегата отпред с 262 и отзад с 240 дискове.Помпата е 7/8 и мисля че е като на сивика или има някакви разлики?Кончертото няма АБС,съответно ако е 7/8 помпата не би трябвало да има проблем с потъване на педала или?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си сложиш помпа от ВТЙ 15/16 ? Преправяш единия(вътрешния на помпата)накрайник на спирачната тръба,и готово ;) .Към помпата обаче ще ти трябва и сервото(захвата на помпите беше различен).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюд 3-то поколение с инжекционовия двигател е с 262мм отпред и 235 или 240 отзад,не съм сигурен вече.Но са на 4 по 100мм и помпата му е 15/16-ти.Така че и от него ви е вариант.Не знам самото изнасяне на дисковете колко е спрямо тези на сивика само,но ако ги вземете с апаратите от Прелюда би трябвало да станат.Аз смених помпата на моя на 1 инч,та имам цял комплект неща-почти нови дискове Цимерман,двата апарата ребилднати с оригинални части от САЩ,два комплекта накладки карани малко(едните са оригинални хонда,а другите са рейсингови - Hawk Performance),сервото и помпата към него.Колата спираше феноменално преди да мина на 288мм дискове и апарати от Ауди,но нямах избор и затова ги продавам.Към автора: ако ти е мек педала има голяма вероятност причината да е в сервото ти,а не в помпата.Ако е в помпата би трябвало да тече и да губи течност,което явно не се случва.Аз поне не съм чул такава помпа да се предаде и да протече.....

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...