Jump to content
HONDA_KOEV

Затъмняване на фароВе и стопове? д15б2 5-та

Recommended Posts

Здравейте колеги незнам дали темата е за тък, ако не е моля админите да я преместят.И така !Въпросът ми е колеги как се затъмняват фарове и стопове.Карам д15б2 5та и много ме радват 5та хеч със затъмнени фароже и стопове ,ако е лесно(което едвали ще е така) кажете как за да си ги затъмня сам ,ако ли не кажете някои маистор в Пловдивския регион .Благодаря предварително.

  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със затъмняването на стоповете е голяма простотия. През деня едвам се виждат, че светят. Може да те нацепи някой стабилно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам точно обратния въпрос! Може ли да се махне въпросното затъмнение без при това да се прецака стопа? Не съм сигурен, но мисля, че за да се затъмнят се пръскат с някакъв спрей, а ако тръгна да чистя боята с разредител стопа най-вероятно ще отиде на кино.

Редактирано от Fares

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги незнам дали темата е за тък, ако не е моля админите да я преместят.И така !Въпросът ми е колеги как се затъмняват фарове и стопове.Карам д15б2 5та и много ме радват 5та хеч със затъмнени фароже и стопове ,ако е лесно(което едвали ще е така) кажете как за да си ги затъмня сам ,ако ли не кажете някои маистор в Пловдивския регион .Благодаря предварително.

Ако ще си затъмняваш елементи колега , първо го прави със фолио.Ако не ти хареса как стои или други причини да може да го махнеш.Иначе аз предпочитам да се правят с трансперантен спрей... светят си нормално стветлините след затъмняването и всичко си е ок,НО не е много лесно да ги направиш всички елементи еднакви,затова по добре иди при майстор да ти ги направи :) Поздрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С транспарантно фолио става еднакво затъмен фара/стопа ;)Евтино е и се лепи и сваля лесно.

Редактирано от honda_tech

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам точно обратния въпрос! Може ли да се махне въпросното затъмнение без при това да се прецака стопа? Не съм сигурен, но мисля, че за да се затъмнят се пръскат с някакъв спрей, а ако тръгна да чистя боята с разредител стопа най-вероятно ще отиде на кино.

С водна шкурка и търкане. Може би няколко вида ще ти трябват, като към все по-финна минаваш. Ако е още леко мат - може и да ги полираш, с полир паста. С разредител - ще ги съсипеш. За Пловдив имам къде да те пратя, ама за Варна - незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм чувал, че без проблем се чистат с разредител :rolleyes:Дори след това не побелявали, ма не съм пробвал лично за да съм 100% убеден.Можеби ще стане с разредител ако се добави лак след процедурата.

Редактирано от honda_tech

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха направени със спрей и лак. Изчистих ги с обикновен лакочистител и 1 година по-късно са си като нови :) Ако някой се засили да прави тая процедура, задължително трябва да се демонтират елементите иначе има риск да потече по боята... А това знаете няма да е никак приятно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскат се със тониращ спрей продава се почти във всеки магазин за бой и лакове

и си светят напълно нормално както през нощта така и през деня.По добрия вариант според мен е с фолио защото се маха по лесно и ефекта е същия.По-добър е защото ако не ги пръснеш с качествен спрей след година 2 ще се изпекат и матират, пък с фолиото няма такива проблеми даже и да не ти хареса махаш пак слагаш дето са вика днеска имаш утре нямаш

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам , че темата е старичка и колегата сигурно отдавна си е решил проблема, но все пак да споделя и аз моя опит. 

За фолиото съм съгласен, че е по-добре, но задължително трябва да бъде специално за стопове и фарове, защото само на него му дават почти 100% пропускливост на светлина. Друг е въпроса ,че за да ти го направят както трябва, ще ти вземат около 15 лв на стоп.

Аз съм ползвал от тези спрейчета на duppli color , които ги водят прозрачни, но колкото и пъти да съм опитвал да затъмнявам докато ми се получи равномерно, минавам 2-3 ръце и определено светлината се вижда по - слабо през деня. Относно чистенето на такъв спей... доста трудно ми се стори. Успях да го сваля с АМБ и много търкане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...