Jump to content
Barito

Дивиаторен ключ

Recommended Posts

Някои да ми обясни вьзможно най подробно как става свьрзването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се намери друг да отговори, изчакай Коко (kokodaf) да влезе и със сигурност ще получиш отговор. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е сложно :

Първо намираш електротехника , който ти е правил инсталацията и го питаш може ли ? / трябват ти три проводника /

Второ - отговаряш си на въпроса " В същност как искам да работи ? " и "Точно това ли ми трябва ?"

Трето - за запалени кабели , гръмнали бушони , изгорени ръце и лице съм чувал ... Обаче искам ли да ми излезе над 5000 лв ./ + месеци в болници , страх , жената , децата , тъщата , отново боядисване и къртенето преди това .... /, вместо да дам 5 лв. на правоспособен електротехник и да стане спокойно .

Четвърто - явно имам нет , познавам и Чичко ГУГЪЛ - http://www.google.bg...iw=1149&bih=859 , май това ще ми свърши работа ... http://www.aagroup-b...emi.php?shemi=1

Пето - що не загубя времето на някой все пак да питам преди това ?

Бих задал въпроса правилно - Искам няколко електрически тела да светят едновременно и да се палят от 2 , 3 , 4 или повече места при минаване край тях , звук , дистанционно ....

В момента въпроса ти ми звучи - имам Хонда - как да си монтирам офроуд гуми на нея , защото ще се движа по черен път ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо виж схемата и ако от нея и описанието ми не разбираш какво трябва да направиш, значи не се занимавай.

Нужни инструменти:фазомер, отвертка.

0.Гасиш бушона и махаш наличните ключове.

1.Пускаш бушона и намираш на кой от 3-те кабела има фаза (за кратко "Ф")

2.Гасиш тока и връзваш тази Ф за едното от гнездата на ключа (трябва към самия ключ да е указано, кое е "захранващото" гнездо и кои са превключващите се), а другите 2 кабела на другите 2 гнезда.

3.Пускаш тока, отиваш при другия ключ и проверяваш за намираш къде има Ф (отбелязваш си я с маркер). Отиваш пак при първия ключ и превключваш. Връщаш се отново при втория ключ и намираш къде има Ф (отбелязваш с маркер).

4.Гасиш тока. Връзваш отбелязаните Ф-та на "превключващите" гнезда, а третия кабел на "захранващото" гнездо.

5.Пускаш тока и проверяваш какво си свършил.

Публикувано изображение

Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ясно ,от 1 час гледам и схемите но как става свьрзването в разпределителната кутия понеже нямам прекарани проводници до тук разбрах :1. и двата дивиаторни ключа се захранват с 3 -жилен проводник 3 по 1.5 добре ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ясно ,от 1 час гледам и схемите но как става свьрзването в разпределителната кутия понеже нямам прекарани проводници до тук разбрах :1. и двата дивиаторни ключа се захранват с 3 -жилен проводник 3 по 1.5 добре ли е ?

Ти с какво осветление си? Промишлено ли? смятай си ги по 2киловата мощност на 1квадратен сантиметър кабел. 1,5кв.см.-3киловата мощност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да сме си полезни ....

Ако изпълнението е за луминисцентно осветление данните са едни , ако е с метал халогенни лампи - друго , а за диодни , живачни ... - просто е съвсем различно .Публикувано изображение

Малко линкове за кабели като натоварване и смятане на осветление :

http://www.schneider-electric.bg/documents/downloads/Lighting_Circuits_Catalogue.pdf - осветителни вериги ;

http://www.filkab.com/files/catalogs/file_31_bg.pdf - допустимо токово натоварване в зависимост от монтажа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...