Jump to content
stanchevvv

Внимавайте да не ви ограбят

Recommended Posts

Колега, много съжалявам за случая. Аз точно поради тази причина веднага след купуването на колата си монтирах аларма с предавател - като се включи ми пищи дистанционното. Хваща през стени, сгради и т.н. до 200-300 м. На открито и равно съм хващал сигнал до 1км. Подобна аларма можеше да предотврати такава кражба.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изроди. Не знам какво самосъзнание трябва да имаш за да ограбиш нещо, за което човек се е трудил и заработил с мъки и лишения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фотоапарати, лаптопи и подобни в никакъв случай да не се оставят в колата. Иначе то от това спасение май няма, но поне да се намалят щетите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лоша случка.И мен ме сполетя подобно нещо.Докато бях на работа нощни смени и колата е под носа ми на осветено място,коли доста често минават.Сутринта тръгвам да се прибирам гледам кабелите на сд-то стърчът няма нито сд нито нищо.Жабката отворена.Но няма какво да земат.А горкото сд едвам работеше и се чуда как може да ми разбият колата за толко скапано сд кадето и 20 лева не знам дали струва.Разбили ключалка и я отворили.И толкова нагъл бил крадеца,че ми взел чантата за фитнес кадето имаше 1 гуменки,1 фанелка и 1 къси панталонки и 1 дездорат.Просто късметлия е че не съм го набарал,защото просто за 20 лева нямаше да може да си вдигне рачичките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, е това. То и да не спира човек, когато е натоварил колата, по пътя пак не е засрахован.

Тук в Испания правят други магарии. Докато си карате като пичове из града примерно, минават мотористи и ви пукат задна гума, почти сигурно е, ч няма да забележите.

След това услужливо ви предлагат помощ и ви показват най-близката пресечка където можете да отбиете безопасно (звучи странно за България).

След като отбиете, дори и да не е където ви показват, мотористите идват да ви помогнат и да ви покажат на къде е най-близката гумаджийница. Да, вие се опитвате да ги изгоните понеже се съмнявате, но докато го правите друг човек ви тършува из колата и точно след 30 секунди вече ви няма чантата с документите и парите или лаптопа.

Цялата процедура рядко трае повече от 3-4 минути.

Сега се сещам на скоро как ме ограбиха във Франция. Най-брутално и неочаквано. Спрях да почина през ноща на указано за това място. В колата имах багаж за доста пари. Докато заспя заключих колата, но по някое време излезнах и после пак, после пак. Излизах от колата поне 5 пъти и след всяко влизане заключвах, но по едно време задната врата се отвори и в просъница видях как някой посяга и взима нещо и тръгва да бяга. Веднага излезнах и го подгоних, но се сетих, че оставям колата отворена и с много по-скъпи неща вътре и се върнах. Запътих се към полицията.

Ситуации като тази ме карат да се замисля да махна всички видове дръжки на вратите от вън и да се заема малко с електромеханика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ти пукат гумата мотористите, че ми стана интересно и няма да разбереш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто един съвет от мен като вече патил.Абсолютно нищо не оставяйте в колата,което да се вижда.Камо ли сд чанти торбички или други работи.Или всичко в багажника да не се вижда или най-добре вън от колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Знам, че не ти се вярва, но точно за това не разбираш, не го очакваш никога. Тук ти бъркат в джоба и не разбираш, пък за другото направо няма шанс да се усетиш. Tino да ти каже, той последен изгоря, но не с кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,това е истината..да не се оставя нищо в колата, но лошото е ,че когато изпатиш тогава го проумяваш. Иначе всеки го е чувал. Аз пожелавам на тея обирджии просто някой да ги набара на място и така да ги бие , че после да не смеят да погледнат какво има в автомобилите! Защото като видиш колата си ограбена сега осъзнах какво е. Аз от изблика на нерви си счупих задния стоп , след като видях ,че от багажника също липсва багаж. И така само дето се вкарах в още разходи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,много съжалявам за теб и кмолата ти.миг невнимание и после доста страдание.преди седмица спрях да пия кафе в махленско заведение в Пловдив.в кафето ходя от години,познават ме,а колата ми също.бях с приятел с малко багаж и една мъжка чанта,от тея дет се премятат през рамото.та....той не я взема,проклетата чанта,а я остави на zадната седалка.за тез 10 минути,докато пиехме кафе,някои беше опитал да ми отвори колата и беше разбил 2та патрона на вратите и задния.на всичкото отгоре му се беше счупила отверката в задния патрон и централното беше забило.предполагам,че са ни наблюдавали и ако не бях излезнал да отида до колата,мисла че щеше да замине и някои jaм.всичко това се случи в 10-11 сутринта.за щастие намерих кой да я отвори и с малко пазарлък с "отваряча" си влезнах в колата за 20 лв.също толкова бързо си намерих патрони и след обяд бях готов.вече имам аларма,за лично успокоение и да плаши :) хубавото е,че не го хванахме.щеше да има счупени ръце и разправии в полицията.крадеца извади голям късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много се замислям за някоя хубава аларма.Но грам не ги разбирам алармите и не знам колко пари би струвала една такава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...