Jump to content
archer

Прелюд 4-та генерация - окачване

Recommended Posts

Колеги,Хонделата много се разтропа отзад. Особено като е по-студено сега и разните там гумени тампони се втърдяват и тропа и скърца доста. Ще я карам да я видят в Омбре скоро, но все пак информативно реших да питам тези от Вас, които карат Прелюд - какво сте сменяли по задното окачване досега? Благодаря предварително!Лека и безавараийна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нищо не съм но догодина мисля да сменя 2та шенкела с шарнирите че са заедно.Малко скъпичко идва но все пак 13 години са карали :) Имам лек луфт в единият шарнир , не тропа не хлопа все още но скоро с тия дупки ще му дойде времето.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Характерно обаче за Прелюд е, че при преминаване на неравности (тип легнал полицай) може да чуете прискръцвания, дори прищраквания отзад/отгоре, а често и отпред. В същото време при преглед в сервиз цялата ходова част изглежда абсолютно здрава. Тези звуци идват от тампоните и едни втулки на амортисьорите, което може да се установи дори и при запазен екземпляр. В началото тези шумове се появяват при по – студено време, а при топло тотално отсъстват, просто защото материалите се разширяват и луфтовете изчезват. Частите не са скъпи, сменят се, само че разглобяването е доста.

Източник: http://preludebg.clan.su/forum/12-92-1

 

Иначе на Прелюд е нормално след около 200 000 (и повече) оригиналните задни биалетки да се предадат, както и шарнирите отзад

Редактирано от aλexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм двата вътрешни тампона на стабилизиращата. Следват въпросните тампони на амортисьорите и май са си заминали и тези на долните носачи. Поне според майсторите в един сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, карам Прелюд 4ген, автомат. Та биалетките и задни и предни със сигурност за смяна, предполагам и тампони отзад, някой може ли да ме насочи от къде да купя части за София? Колата по километраж е на 211 хиляди, аз я взех на 188... От една страна се съмнявам да е на толкова реални, но пък от друга кой ще кара повече такава кола с такова окачване... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...