Jump to content
pumata_dp

Турбо въпроси

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам няколко въпроса,предварително се извинявам ако на някой прозвучат глупаво но не съм запознат!!!

Идеята ми е на мотор Д15Б2 да му сложа духалка на стокова карантия с налягане не повече от 0.6-0.7

1 - трябва ли да се променя степента на сгъстяване в мотора?

2 - смукател от какъв мотор е най-добре и евтино да сложа?

 

и ако някой има готов турбо кит или подходящи елементи да свирка :)

Благодаря предварителноПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой ли не желае да удари едо рамо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега хубаво си го решил ,но има малко проблемче ,че биелите хич не са съгласни с турбо надува дори той да е 0,6-0,7. Пък за всмукател по-добре направо да преминеш към пълна инжекция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за биелите незнам но не една д15-ка е турбинирана а и все пак за това питам,а за всмукателя това мисля пълна инжекция но от кои мотор ще ми излезе най-евтино?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смукател може от всички D серии които са пълна инжекция без d16a9(двувалката без VTEC). От последната също става но трябва да се преправя. Ще трябва да сменяш и компютъра. Най-разпространения сетъп е смукател и комп от д16а6. Аз съм с д15-ка със такъв смукател и комп, само че съм с глава от д16з6 с VTEC :plane: Налягането според мен няма да е добре ако е повече от 0.4 на сток карантията. Ако имаш възможност не е лошо да си ревизираш мотора, ако не си му правил нищо много е вероятно сегментите ти да са спекли и каналите за смазване да са запушени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много колега за отговора,от твоя сетъп смукател комп и глава д16з6 доволен ли си от разликата във вървежа на колата?делкото сменял ли си?и колко пари ти излезе всичко това? Благодаря предварително

Редактирано от pumata_dp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не искам да те откажа от желанието ти нооо финансово не си заслужава цялата дивотия ще постигнеш мощност която я има на друг мотор без духалка :) прави си сам изводите суап към пълна инжекция няма как да паднеш под 300лв и това е само да минеш 100те коня! има турбота д15ки доста но до колкото съм забелязал или се отказват от малолитражния двигател или после си продават колите ! и все пак ако си решил със стокови карантии не става :) по книга дават до 0,7 налягане да няма проблеми но нали се сещаш че това е при напълно изправен и ревизиран мотор :) препоръчвам ти силно да разгледаш стената на плача ии малко в темата с проектите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата е писано мно ама много ,с търсачката ще се открият много от отговорите . Д15б2 да му духнеш есега как си ,2500лв. за старт .Пари които надали ще извадиш за тая кола ;) .Така че си чешем езиците само .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре му сложи едно б16/б18,ще издържи много повече и ще върви добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня точно вече колко ми излезе, не съм го смятал. Делкото ми е от д16а6, както компа и смукателя. Моя сетъп с VTEC главата според мен е макса който може да се извади от тоя мотор. Другото е вече извращение. Ако искаш турбо Д серия вземи си малкия VTEC д16з6/7, има много афтърмаркет части и поддръжка за тоя мотор за разлика от д15-ката, не случайно. Примерен списък с нещата за д15 втек:Втек глава около 250-300лв (с ребилд още 200-250лв, водачи, гумички шлайфане, пасване ...)Комп, смукател делко от д16а6 около 300-350лв Гарнитурки, масла, маркучета, простотийки - още 200лв (грубо, може да е и повече) един д16з6 мотор за ревизиране е около 600-700лв. После турбото ... сещаш се :) Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...