Jump to content
Staykov

Решение за семеринга на бал. вал за H , F мотори

Recommended Posts

]Разбрах , че много колеги имат проблеми с изпадащ семеринг на балансиращия вал.Решение за семеринга на бал. вал за H , F мотори е много просто.Аз карам така 7ма година, без никакви проблеми и на двете коли.HONDA имат ревизия за този дефект и се предлага кит :06923-POA-306BALANCE SHAFT RETAINER KITGenuine Honda part needed when installing balance shaft seal. Will prevent seal from popping out in the futureРешение за семеринга на бал. вал за H , F моториМоже да се поръча и от HONDA България за 7.80 лева- по номера горе,нищо,че те не са чували за тази ревизия....http://www.tasauto.com/Product/images/enlarge.aspx?eid=2806923Странно ми е,при толкова всепризнати майстори, има тишина по проблема.... :ph34r: :ph34r: :ph34r:P.S. май ще пия биричка for free...

Редактирано от Staykov
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се отнася за цялата F и H серия ли? Независимо от годината на производство?Дай малко повече инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този парт номер го дават за модели 94-97- слагал съм го на F22B5, но сега го сложих и на H22A8 от Prelude 2000 година - bolt on.

Редактирано от Staykov
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз незнам да имам проблем с този семеринг, но при следваща работа по ремъците, сигурно ще го сменя, защото съм с Ф20 и щом са пуснали кит за смяна, сигурно са застрашени от този проблем.Най-искрено благодаря на колегата, който е споделил тези знания и да подсетя и други да го правят :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го знаем отдавна, но F-серията мотори няма проблеми там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го знаем отдавна, но F-серията мотори няма проблеми там.

 

Да се обзаложим? :lol:

На F20B - Aerodeck 1995, миналия месец на един приятел му изплю семеринга.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..малко факти:Technical Service Bulletins –HONDA Service Bulletin Number: A000036Summary:PARTS INFORMATION BULLETIN REGARDING PRODUCT UPDATE FOR THE FRONT BALANCER OIL SEAL RETAINER KIT.Модели:ACCORD, PRELUDE ,ODYSSEY :blink: :blink: :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре...кои много колеги имат тоя проблем?

Какви двигатели са: Н или F?

Да направим анкета!

 

http://bernardsblog.blogspot.com/2008/09/honda-balance-shaft-seal-pop-out.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го знаем отдавна, но F-серията мотори няма проблеми там.

 

Аз съм го наблюдавал даже САМО на F моторите.Масов проблем е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този вал се вади и се набива 40мм тапа с малко лепилце :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен са идвали доста пациенти с този проблем.Само F серия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Масов"...."доста"...колко, два, три, пет...???Кои точно двигатели, коя година или няма спомени?Колеги с такъв "изпадащ" семеринг във форума? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Масов"...."доста"...колко, два, три, пет...???Кои точно двигатели, коя година или няма спомени?Колеги с такъв "изпадащ" семеринг във форума? :)

Вече си невъзпитан !=============================================================Сега директен линк:http://www.hondalac.com/service/Bulletins/x00-073e.pdfСложете темата във важни. Редактирано от Staykov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Масов"...."доста"...колко, два, три, пет...???Кои точно двигатели, коя година или няма спомени?Колеги с такъв "изпадащ" семеринг във форума? :)

да,масов е проблема-на 500 двигателя-един изпадащ семеринг,за щото е изминал вече 620 000км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите за информацията.Успокоих се.От 5 години я имам тази Honda и не съм имал никакъв проблем с нея.Преди това имах ситроен( дано гние в ада - много проблеми), опел и фолксваген.Нямам възможност да си купя нова кола и Хонда ми спести много извънредни разходи по ремонти.С нея обиколих цялата страна.Затова съм решил, че следващата ми кола също ще бъде Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...