Jump to content
liliancho

Прекъсната верига на ABS сензор

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Карам Сивик 1.4, бензинов, хечбек, модел 2002г., модификация EP1.

 

Преди около половин година ми светна лампата на ABS-а. Като резултат отидох в сервиза на Бултрако, където диагностицираха и временно решиха проблема. Самият проблем бе класифициран като прекъсната верига на преден десен ABS сензор. Временното решение бе някакво "закъряване" на веригата, но ми бе обяснено че ще се повреди отново. Така и стана.

 

Както и да е - в Бултрако ми казаха, че единственото истинско решение е подмяната на целия ABS сензор. Въпросът ми е - има ли според вас други решения или това е наистина единственото. Все пак зимата идва и без ABS не ми се кара.

 

Номерът на въпросния ABS сензор е 57450-S5D-013, а цената която ми оферираха бе 334.42лв.

 

Благодаря предварително на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво се има предвид под "прекъсната верига": - Прекъсната електрическа верига - Прекъсната (да го наречем "информационна") верига т.е. сензора не "лови" зъбите на ABS пръстена на карето.Това второто е малко вероятно, но си е вариант: дадох на мой познат чисто нов заден сензор а той докато го монтира налепил магнита със стружки и ръжда, след което сензора не работеше. Почистване реши проблема.За първото честно казано нямам идея...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,Почти съм сигурен, че става дума за електрическата верига. В сервиза се бориха около 3 часа докато закърпят проблема. Утре ще пусна и точната дефиниция на грешката на английски, така както ми я написаха в протокола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е прекьснат кабела някьде кьдето се прегьва. До колкото помня кабела е екраниран и е капризен и от тука идва проблема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се дават толкова пари за тази част ,която може и да не ти свърши работа - действай . Лично аз бих предпочел втора ръка първо и примерно втора консултация от друг сервиз ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се дават толкова пари за тази част ,която може и да не ти свърши работа - действай . Лично аз бих предпочел втора ръка първо и примерно втора консултация от друг сервиз ;)

Струва ми се разумно предложение - някакви идеи за това къде да търся въпросния сензор и добър сервиз? По разни теми четох за два сервиза - Омбре до гара Искър и накакъв сервиз в Горубляне за който имам лице за контакти Георги Лозанов. Изобщо ходенето в случаен сервиз ми се струва доста хазартна стъпка - още повече при цените на частите на Honda.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Не знам дали е нормално, но пуснах въпросната част в google и като гледам братята американци я продават за около 30$, което е доста далеч от 334.42лв. Чудя се дали не мога да си я поръчам на приятел там, който да ми я прати по пощата или по куриер.Накой правил ли е нещо подобно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад океана няма EP1. Американските модели са с други(по-къси) сензори за ABS.Заменки от ES или FD са невъзможни,заради различната конструкция на шенкела.Прави са колегите по-горе,че понякога с почистване стават чудеса и е въпрос на малко повече старание и свободно време.Понякога се решава проблема с "доближаване" на сензора до гривната с намаляване на дебелината на ухото за захващане.(само за моделите след 98 година)П.П. Има такива сензори по моргите за добри пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Ето и точната грешка, както са ми я записали в протокола от Бултрако:

 

DTC 11-1 RF wheel speed sensor open circuit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад океана няма EP1. Американските модели са с други(по-къси) сензори за ABS.Заменки от ES или FD са невъзможни,заради различната конструкция на шенкела.Прави са колегите по-горе,че понякога с почистване стават чудеса и е въпрос на малко повече старание и свободно време.Понякога се решава проблема с "доближаване" на сензора до гривната с намаляване на дебелината на ухото за захващане.(само за моделите след 98 година)П.П. Има такива сензори по моргите за добри пари.

Много благодаря за пояснението - все пак е странно как едно и също нещо (разликите едва ли са като между трабант и багер) може да струва 8 пъти повече...Както и да е - някакви предложения за автоморги, където може да се намери въпросния ABS сензор?П.П. Предполагам, че представляваш автосервиз Омбре - ако е така, борили ли сте се с подобна ситуация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...