Jump to content
erchi

Неправилно изгаряне на газове

Recommended Posts

Моля ви колеги да помогнете,имам хонда CRX D16Z5 висок ми е разхода на гориво,замервах (сонда) добре е смених и датчика за налягане на входящия въздух какво може да е направо се побърках с тоя проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр а свещите как са ако искаш ми вярвай но след като ги смених разхода ми падна чуствително:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко е бил и колко е сега разхода.Лампата на чека свети ли?От кога,я имаш колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клапана регулатор за налягане на горивото който е на бензиновата рейка неработи коректно и дьржи по голямо налягане е вьзможно да дигне разхода. Сьщо така вьзможна причина е датчика за темперетурата на двигателя. Не тоя за показанията на таблото а  тоя който дава инфо на компа. Ако дава грешни показания на компа че двигателя е студен ,компа ще обогатява сместа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко е бил и колко е сега разхода.Лампата на чека свети ли?От кога,я имаш колата?

нищо не свети работи добре нз колко е бил но тряя да е 8-9 така е откакто сия купих

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клапана регулатор за налягане на горивото който е на бензиновата рейка неработи коректно и дьржи по голямо налягане е вьзможно да дигне разхода. Сьщо така вьзможна причина е датчика за темперетурата на двигателя. Не тоя за показанията на таблото а тоя който дава инфо на компа. Ако дава грешни показания на компа че двигателя е студен ,компа ще обогатява сместа.

еми аз смених датчика които е за налягане на входящ въздух тои се намира на смукателите под инджекцията в дясно,ти за кои ми приказваш и каде е тои?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На главата от ляво се намира но не е от него,ако не работи би трябвало да ти свети чека, грешка 6 ако не ме лъже паметта.Виж свещи филтри и за течове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не работи ламда сондата и ли някой датчик компютъра минава в авариен режим и обогатява горивната смес . От там и по-висок разход<BR clear=all>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И святка чека!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а на кое викате чек на таблото оранжевата или зад жабката кадето е лампата за грешките в компютара която мига червено ако има грешка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като дадеш контакт светва ли--като запалиш трябва да угасва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да точно така е няма проблеми с това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като дам на контакт свети и ако изчакам малко да нагнети помпата след това угасва,след като запаля си е огаснала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли вероятност както така не ми свети чека,да има пак някои датчик които не работи и от там да е всичко.вече нз ко да напрая смених датчика за налягане набутах се с него щото пак си мирише на сурово гориво от ауспуха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...