Jump to content
CecoVR

Термостат на повече от 78гр.

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да споделя и да питам ако някое знае от къде мога да си взема и дали въобще има термостат за сивик англичанка който да отваря на повече от 78градуса двигателя е Д14А7 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нормално за твоя мотор е между 76 и 80...за кво ти е друг? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на D15Z1 е от 80 до 84 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е като колегата е писал ,да споделя и аз,на жената сивика д14 90 коня зимата и загрява бавно ,някой знае ли на колко градуса е че да помися за нчкой който отваря по късно ,или да си направя сметката да го сменя с нов ако е заминал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ще сложиш термостат който отваря по-късно, не осначава, че ще загрява по-бързо ;)Ако загрява наистина бавно, просто си смени термостата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не се изразих добре,парното през зимата е под всякаква критика, иначе термостана недава признаци да е сгънал/лятото си загравя нормално стрелката се задържа без колебания градско и извън даже и да освободя от скорост ,абе както и да е ще го сменя пък да видим дали ще е по добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си филтъра на купето или виж що не бачка парното!Мони, ако четеш темата ще да ми трябва термостат за Д13-ката, ама нещо истинско, знаеш! :) Тая кола едвам отлепя стрелката на температурата, ама парното е 6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе дайте и на мен такъв термостат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва ми на повече геадуси защото като паднат температурите и парното не смогва да стопи духа си ама не така че да ме устройва абе не духа студено ама и недуха достатъчно топло,затова питах ако мога да си сложа някакъв 84 примерно си мисля че ще е по добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите ви с парното идват не от термостата, а по-скоро от радиатора на парното. На мен парно на степен по-голяма от 2 не ми се е налагало да ползвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като теб бях решил да слагам термостат които отваря на пълно на 84 градуса.Дори си взех един на "Тама" но така стои в колата.За сега съм доволен от текущия :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно радиатора на купето и двата маркуча които влизат в него са топли ,затова си мисля че ако сменя термостата може би ще задуха по топло :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мисля, че ако си почистиш радиатора или го смениш с нов, ще задуха още по-топло :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва ми на повече геадуси защото като паднат температурите и парното не смогва да стопи духа си ама не така че да ме устройва абе не духа студено ама и недуха достатъчно топло,затова питах ако мога да си сложа някакъв 84 примерно си мисля че ще е по добре

А температурата на колата как е? Ако ти е нормална, проблема не е в термостата а е или в кранчето не ти отваря достатъчно или радиаторчето за парното се е позапушило. Поне при мен парното е на малкия кръг щом захладнее течността и от парното започва да подухва леко затоплен въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами стрелката ми е добре дига се бързо стои една идея под средата и не помрадва,няма баир няма изключено няма надолнище ,а като затворя въздуха да го върти само вътре в купвто духа по топло но пък след извевстно време започват да се потят прозорците незнам направо съм се збъркал с това парно.Сега е добре че още не са паднали температурите ама като паднат под нулата няма згряване :) А относно радиаторчето каква е логиката да е запушено и двете тръби да са топли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...