Jump to content
dimovdid

Антифриз от представителството на Honda в Бургас

Recommended Posts

Здравейте, Колеги!

Днес си купих антифриз Honda Pro Coolant ready to use на цена 12,60 лева/литър.

 

Публикувано изображение

 

My link

 

 

 

В упътването му пише, че е до -36 градуса и е готов за използване. Но аз искам да си го разредя с вода. Не ми е нужна толкова ниска температура. Дали е допустимо. Може ли да се прецака нещо с антифриза.

Благодаря Ви!

Редактирано от dimovdid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се разреди с дестилирана вода без проблем, но мисля че е по-добре да го оставиш така. Аз ползвам обикновенно концентрат и го разреждам 1:2 с дестилирана вода и го дават при това разреждане, че замръзва при - 36 гр., така че това е нормалната точка на замръзване, която се препоръчва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има определено съотношение при което има наи добър топлообмен/смазочни свойства. Ако е готов за употреба и не предвижда разреждане, по добре да не го ...Но ако има някои химик да каже мнение, по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този антифриз е толкова оцветен, че е по-тъмен от Кока Кола. На цвят е зелено-син, но това се вижда само като се разклати бутилката в която е налят. Иначе си е направо черен-като като дълго отработено двигателно масло. За първи път виждам такъв.Интересувам се специално този дали може да се разрежда още. Може да е по-различен от останалите. Някой използвал ли е точно такъв?

Редактирано от dimovdid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има определено съотношение при което има наи добър топлообмен/смазочни свойства. Ако е готов за употреба и не предвижда разреждане, по добре да не го ...

Но ако има някои химик да каже мнение, по-добре.

 

...

не съм слагал разни добавки, почистващи и т.н. само 100 октана бензин в него имам някъкъв висш алкохол,който спомагал за по доброто изгаряне на саждите - това ми го разтяга един химик.

...

 

Само да не е като този... :rolleyes::P

Иначе си прав!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният оригинален антифриз, който купих от Бултрако беше в същата туба, но с друг етикет и не пишеше Pro. Пак готов за употреба, но тъмносин на цвят (по-тъмен от повечето сини антифризи на пазара). В крайна сметка тва е етилен гликол (моно, ди) с антикорозионни добавки и си се разтваря свободно във вода. Хубаво е да е дестилирана. Аз лично те съветвам да не го разреждаш, защото предполагам, че е доста "оптимално" разреден и повече от това ще го превърне в промивна водица. Така или иначе си купил цялата туба - сипвай я и да не ти дреме - двигателя няма да се оплаче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа. Не знам с каква кола си точно и не съм 100% сигурен, но за да смениш/налееш антифриз, трябва първо да източиш наличния от радиатора. Съответно отваряш пробката и той изтича. Да ама това не е всичкия, в системата остава такъв, които не можеш да излееш. А ако той е с висока температура на замръзване или направо е водица, то като долееш новия и се омешат, нещата ще станат тамън. Така че ако питаш мен, не доливай вода. P.S.: Колеги поправете ме ако греша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа. Не знам с каква кола си точно и не съм 100% сигурен, но за да смениш/налееш антифриз, трябва първо да източиш наличния от радиатора. Съответно отваряш пробката и той изтича. Да ама това не е всичкия, в системата остава такъв, които не можеш да излееш. А ако той е с висока температура на замръзване или направо е водица, то като долееш новия и се омешат, нещата ще станат тамън. Така че ако питаш мен, не доливай вода. P.S.: Колеги поправете ме ако греша.

Благодаря Ви за отговорите, Колеги!Купих въпросния антифриз, защото ми го предложиха като концентрат и мислех да го разредя с още 2 литра вода. Но се оказа че е за -36 град. Всъщност взех само 2 литра, а не 5.И в случая не знам какво да правя. Бяха последните 2 литра и нямат повече.От една страна е хубаво може-би да използвам него, защото го предлагат като оригинален. Или в краен случай ще го върна и ще взема нещо по-обикновено.Това е.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...