Jump to content
Shtanishlavi

Ламбда сонда - цвят на кабелите ?

Recommended Posts

Здравейте колеги! Преди 2 седмици си купих Хонда Сивик 3 врати - 2002 год. 1.6 Втек. Регистрирах я , смених и консумативи и т.н. Не ми светеше оранжевата лампа на таблото /чек енджин/ и я закарах да ми я сменят. Оказа се че тези ........ в автокъщата са я изолирали с изорирбанд, защото свети постоянно. И така..., последва друг сервиз, тестваха я с компютър и се оказа че първата ламбда сонда, преди катализатора е изгоряла и трябвало да я сменя. Отидох в друг сервиз, и там ми казаха, че тая ламда сонда била "бърза", защото била със зелен кабел /единият от четирите е зелен/ , такива много рядко се срещали....., а "бърза" означавало, че постоянно обменяла инфо с компютъра и загрявала бързо, докато стандартните на някакви интервали пр. 1 мин. или нещо подобно, и за това се постигала икономичност при Хонда... и т.н. Проблема е, че такава с зелен кабел не мога да намеря. Искам да ви попитам чували ли сте такова нещо за зелен кабел и "бърза/спортна/ сонда, от каде да я намеря, и моля който има такава кола да каже какъв разход му дава, защото ако продължава така май ще трябва да се замислям за газ, колкото и да не ми се иска. Между другото никак не е икономична 8-9 л/100 км бензин, ми прави среден разход 50/50 градско/извънградско, при нормално икономично каране. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай модел на двигателя -1,6 Vitec :dunno:

Редактирано от gnggen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За градско 8-9 е нормално според мен , пък незнам за сондата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ лично не знам да има "спортни" сонди (ама то много неща не знам де)По специални са широколентовите, само че фабрично са слагани на много малко модели и са с по 5 кабела ако не се бъркам.Тука има схеми за цветовете на кабелите - виж на HONDA какво пише:http://home.earthlink.net/~jcgebhart/o2sens.html

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето колега,това ти е сондата по NGK:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...