Jump to content
razbiv

Смяна на автом. скоростна кутия с ръчна.

Recommended Posts

Да попитам,лесно ли се преминава от автоматична скоростна кутия към ръчна.Става въпрос за хонда сивик купе 5 ген с двигател д16з6.Благодаря предаварително за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става,не е много лесно,но става.Трябва ти педална група,лост със прътове и кутия с хидр. помпи за нея.

Редактирано от tony-asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само това. Аз съм го правил точно на 5г. Ето ти списък:ръчна кутиястартер за ръчна кутия (от автомата не става)лостоветепедалитемаховик + болтовете за негокомплект съединител с болтовете за захващане към маховикапомпите горна и долна + тръбичката между тяхECU от кола с ръчна кутия или някой достатъчно наясно за да ти преправи твоетонякой за да ти оправи инсталацията в купето иначе колата ти няма да запалитабло с уредите ако те дразни старотоОще нещо - мястото на стойката където се хваща големия тампон на кутията към купето (този отгоре на кутията) е различно на автоматик и ръчка. Разбирай че или ще трябва да разпробиеш точковите заварки на стойката и да я преместиш понапред или ще трябва да си купиш специален тампон, който коригира отместването.Мисля че това е всичко. Успех

Редактирано от Wyvern

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допьлня че и имолайзера му трябва от новия комп ако го сменя.  На прелюда тампона на скоростите стана заедно с лапата от рьчната кутия. Предполагам че при сивика няма да има нужда от интервенция ако има лапата от рьчните скорости.  Предполагам че и на лявата полуоска няма да сьвпадне опорния лагер,за това ще е нужен и прьта който излиза от скоростите с опорния лагер. Останалата част от полуоската ще стане. Преправянето по инсталацията е само вьтре в коша. Там кьдето е била буксата за положението на автоматината кутия се правят мостове и колата си пали. При мен е така, а невярвам при сивика да е по различно.  Wyvern ,ти пробва ли с лапа от рьчни скорости или нямаше за проба и за това местои стойката на тампона?

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега mom4i74 без да искам да те обидя, като не си запознат не давай акъл.Първо сивика имобилайзер няма, второ - тампона от ръчката няма да стане, трето - сивика опорен лагер на полуоските няма. Колегата ако има въпроси ще пита, ако не се е отказал вечеп.п. аз нищо не съм разпробивал купих си специалния тампон от ebay

Редактирано от Wyvern

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията момчета.Мислех си че цялата работа ще е доста по проста,но уви.Бях на път да закупя сивик купе с автоматична кутия с идеята после да му сложа ръчна скоростна кутия,но определено се отказах.Благодаря още веднъж за мненията,спестихте ми доста главоболия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се обиждам колега Wyvern:) Сьс сивика наистина не сьм запознат за разлика от прелюда. Просто се опитвах да бьда полезен от моя опит с прелюда но в случая явно не беше така за което се извинявам. В крайна сметка научих нещо и за сивика от тебе:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми :) важното е да сме максимално полезни и точнип.п. и аз не съм запознат с прелюда ама евала за работата по махането на автомата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Wyvern@mom4i74В крайна сметка доволни ли сте? Има ли смисъл цялата процедура? (личното ви мнение)

Редактирано от aλexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...