Jump to content
GS=

Пране/почистване/ на седалка

Recommended Posts

Здравейте! Къде бих могъл да почистя седалката на добра цена? Каква би била цената ако става въпрос само за шофьорската седалка. Или някакъв съвет как бих могъл сам да я изпера - прерарат някакъв.. Целта е да се избавя от лоша миризма от седалката, тя сама по себе си няма петна или лекета. Поздрави! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваляш си седалката, качваш я у вас и в банята с телефон дуяша и препарат за пране почваш да търкаш с четка с мек косъм. Ако тапицерията лесно може да се свали, направо в пералнята, а дунапрените в банята. Трябва да имаш предвид, че дунапрена трудно се цеди а и съхне бавно. Металните елементи по седалката има вероятност да ръждясат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти имаш или някой твой приятел има водо/пароструйка пак става Публикувано изображение изпръскваш ги хубаво после минаваш с някакъв препарат (аз съм го правил с обезмаслител), плакниш ги и ги оставяш да изсъхнат много хубаво иначе ако ги прибереш мокри може да замиришат на мухъл Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това стана при мен.. пробвах да я изпера без да я свалям и сега мирише на мухъл.. Май ще трябва да я сваля.. лошото е, че нямам дори тераса да я оставя да съхне.. :D:D Ама май това е варианта.. за едно пране на тапицерии сигурно ще ми поискат повече пари отколкото да си купя друга седалка от форума :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив е около 30-40 лева за всички седалки да ти ги изперат. Преди време бях питал за моята и ми казаха 7 лева на седалка, като ги броят общо 5, но така и не я изпрах. Не мисля че при вас цената ще е по-различна.Другия вариант е с прахосмукачка която издърпва водата-переш и после с нея и пак съхнене,иначе смрад.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при нас в Перник е 60 кинта цялостно пране на седалки и мокет. п.п. Самоизпирането не е оферта, щото ти тряя и препарат и машина. п.п.2 като ти я изперат я оставяш колкото се може повече време отворена и после не затваряш в никакъв случай стъклата до горе. Мойта като я праха и 2 дни на паркинга до мивката да изсъхне :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демонтирах я цялата и в банята се изкъпах с нея :D ... Може би не е най добрия вариант да мокря всички метални части по нея, но резултата ме задоволи - изпра се, лошото е че съхна 3 дни и съответно колата неможеше да се кара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...