Jump to content
chopper1969

Реших си проблема с трудното сваляне на стъклата

Recommended Posts

Здравейте! Реших да споделя как си реших проблема със затормозеното сваляне на стъклата на Сивика ми и моторчетата да не вият на умряло :))) Малко предистория:Опитвах няколко пъти да смазвам уплътненията с какви ли не спрейове, смазки и какво ли не....ефекта траеше не повече от 1 месец. С течение на времето разбрах че проблемът идва от предното уплътнение, това от към острата предна страна на стъклото..което се намира вътре във вратата. Толкова се затормози че уплътнението се свлече вътре във вратата, стъклото започна да дрънчи когато е смъкнато при затваряне, и се наложи да я отворя и да наместя уплътнението. (Отлепя се предната част на найлоновият тапет и се вади блокчето за управление да по-добър достъп, вади се и говорителя.) Добавих и марково лепило за гума Момент на Ненкел...След 1 седмица пак се разлепи и се свлече долу (говорим само за предното уплътнение намиращо се във вратата дълго около 40см.) Писна ми ...и на следващото отваряне изрязах с ножица една лента на дължина (широка около 5-7 мм.) от уплътнението от тези дето се подпъхват на обратно и притискат стъклото...сега се подпъхва само от едната страна и не е толкова стегнато...пак използвах лепило когато намествах уплътнението в канала но вече не е толкова стегнато и стъклото не дрънчи и се сваля като по масло. Операцията отнема около половин час за 2 врати...дано съм бил полезен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писна ми ...и на следващото отваряне изрязах с ножица една лента на дължина (широка около 5-7 мм.) от уплътнението от тези дето се подпъхват на обратно и притискат стъклото...сега се подпъхва само от едната страна и не е толкова стегнато...

Аз не разбрах какво точно си направил. :shy: Отрязал си амортизираната част от това 40 сантиметрово уплътнение ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не разбрах. Дай снимки. И за кой модел сивик става дума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нищо не разбрах и аз , дай повече информация ако може и със снимки най-добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих скица на разрез на уплътнението погледнато от горе, от горната част на стъклото има един участък с формата на кукичка който е почернен с молив...именно него съм изрязъл за да няма толкова голямо притискане на стъклото от двете му страни . Съжалявам за грубата скица...просто няма как да отворя вратата и да правя снимки ...всичко е залепено.Сивика е 94г. 5 генерация хеч с 3 врати.

 

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз този проблем си го реших като почистих и после намазах с грес всички движещи се части по и около машинката и релсите. Също има едни мънички щипчици (незнм как да ги нарека)с времето се разкрачват и трябва леко да се стиснат.Скоро ще разглабям и дясната врата да я правя и ще направя снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах по този път...греста през зимата при минусови температури става прекалено гъста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...